Ako

Týmto spôsobom môžete systém Windows aktualizovať manuálne

Pre zaistenie bezpečnosti vášho počítača je dôležité pravidelne aktualizovať svoje programy a operačný systém. Windows 10 môže inštalovať aktualizácie automaticky. Niekedy je však lepšie urobiť to medzi nimi ručne. Týmto spôsobom aktualizujete systém Windows manuálne.

Automatické aktualizácie systému Windows sú užitočné, pretože nikdy nezabudnete na aktualizáciu systému. Denne sa kontroluje pozadie, aby sa zistilo, či sú vo vašom počítači k dispozícii nové aktualizácie pre Windows a ďalšie produkty spoločnosti Microsoft. Tieto aktualizácie sa nainštalujú ihneď, ako to bude možné. Niektoré aktualizácie vyžadujú reštartovanie počítača.

Napríklad keď sa zistí chyba zabezpečenia alebo keď sa uskutoční rozsiahly kybernetický útok ako minulý týždeň, je lepšie namiesto čakania na ďalšiu automatickú aktualizáciu okamžite aktualizovať systém Windows manuálne. Tu vám ukážeme ako.

Aktualizujte systém Windows manuálne

Ak chcete prejsť na nástroj Windows Update sami, musíte: Nastavenia> Windows Update choď a ďalej Hľadajú sa aktualizácie kliknite. Potom okamžite vyhľadá nové aktualizácie pre váš systém, ktoré ešte nie sú nainštalované.

Z bezpečnostných dôvodov vám Windows 10 Home neumožňuje skryť aktualizácie, aby ste náhodou nepreskočili dôležitú aktualizáciu. Toto je možné v systéme Windows 10 Pro, takže neskryjte žiadne dôležité aktualizácie.

Nainštalujte všetky nájdené aktualizácie a potom reštartujte počítač. Je dobré sa potom vrátiť Nastavenia> Windows Update a znova skontrolovať dostupnosť aktualizácií. Niektoré aktualizácie sa môžu týkať aktualizácie, ktorú ste práve nainštalovali, a preto neboli viditeľné, keď ste danú aktualizáciu nemali.