Ako

Vytvorte nový profilový obrázok pomocou programu Avataaars Generator

Či už pre fórum alebo pre Steam; na to, aby ste boli úplne online, potrebujete dobrého avatara. Avatar je digitálne alter ego, a nie portrétna fotografia alebo dokonca karikatúra. Najlepšie je vytvoriť štvorcový obraz postavy, ktorá vás najlepšie reprezentuje v online svete. Používame generátor Avataaars.

Krok 1: Porovnajte

Generátor Avataaars je zadarmo. Mali by ste vedieť, že výsledok nepresiahne 560 pixelov x 560 pixelov. Nie príliš vysoké rozlíšenie, ale je dosť veľké na všetky avatary online profilu. Prejdite na stránku www.getavataaars.com a preskúmajte tento online generátor. Mimochodom, online možno nájsť oveľa viac generátorov. Ale často pracujú na rovnakom motore, a preto poskytujú aj podobné výsledky. Dizajny dizajnéra Pabla Stanleyho pôsobia veľmi originálne a sviežo. Pre tých, ktorí chcú pokročilých, Stanley dokonca dáva cez odkaz v spodnej časti stránky celú svoju knižnicu prvkov na vytváranie avatarov. Každý, kto chce začať s týmito návrhmi, si musí stiahnuť aplikáciu Sketch pre macOS, ktorá stojí 99 eur. Takže s online generátorom, ktorý je oveľa užívateľsky príjemnejší, udržujeme pokoj.

Krok 2: Výber prvkov

Vyskúšajte tlačidlo Náhodné niekoľkokrát, aby ste získali dobrú predstavu o pekných možnostiach generátora Avataaars. Môžete si vybrať, či chcete vytvoriť postavu, ktorá je na kruhovom pozadí, alebo uprednostniť priehľadné pozadie. Nie je možnosť zvoliť si medzi mužským alebo ženským bábikom. Pohlavie môžete dokonca určiť jednoducho výberom správnych prvkov. Ako chceš vlasy? Vyberáte si okuliare? Ak áno, aký štýl? Akú farbu môžu vlasy dostať? Chcete „fúzy magnum“ alebo prsteň vousy? Stačí prepracovať možnosti zhora nadol.

Krok 3: Stiahnutie

Potom použijete tlačidlo Stiahnite si PNG. Na rozdiel od formátu jpg podporuje png priehľadnosť. Pozadie avataru bude teda priehľadné, takže postavu môžete umiestniť na akékoľvek webové pozadie. Ak chcete avatar neskôr zväčšiť bez straty kvality, kliknite na tlačidlo Stiahnite si SVG. Scalable Vector Graphics je otvorený formát súboru pre vektorovú grafiku, takže pomocou správneho softvéru môžete ľahko škálovať bez straty kvality.