Ako

Inteligentné zálohovanie v cloude v 3 krokoch

Pravidelne pokrývame vytváranie záloh, pretože je to, bohužiaľ, stále potrebné. Vytvorenie zálohy je nuda, nechcete na ňu myslieť. S týmto východiskovým bodom nastavíme zálohu cloudu raz, aby ste si s tým už viac nemuseli robiť starosti.

Krok 1: Časová os Genie

Chystáme sa vytvoriť zálohu pomocou bezplatnej verzie Genie Timeline a ponechať zálohu v OneDrive, cloudovej službe spoločnosti Microsoft. Tu získate 15 GB bezplatného úložného priestoru. To je viac ako dosť pre všetky vaše dokumenty. Prečítajte si tiež: Ako ľahko zabezpečiť svoje cloudové úložisko.

Vytvorte priečinok vo svojom OneDrive pomocou Prieskumníka Windows Môj záložný priečinok On. Súbory, ktoré tu uchovávate, sa automaticky nahrávajú do cloudu Microsoft OneDrive. Stiahnite a nainštalujte si časovú os Genie. Musíte nastaviť dve veci: umiestnenie, na ktoré chcete zálohovať, a dáta, ktoré chcete zálohovať.

Krok 2: Zálohovanie

kliknite na Vyberte záložnú jednotku, zvoliť Vyberte iný cieľ a ukážte na priečinok Môj záložný priečinok na váš OneDrive.

Nemusíte vedieť, kde sú vaše poštové súbory, to už vie Genie Timeline! Všetko, čo musíte v programe naznačiť, je, že chcete zálohovať svoj e-mail. Súbory sa nájdu automaticky. To platí aj pre profil Kancelárske súbory a Obrázky. Skrz Moje dokumenty začiarknutím tohto políčka sa do zálohy zahrnie celý tento priečinok. kliknite na Tento počítač ak si chcete zvoliť priečinky sami. Pri výbere sa uistite, že zostanete v rámci úložnej kapacity vášho OneDrive.

Krok 3: Obnovte

Po nastavení časovej osi Genie sa už nemusíte viac starať. Program automaticky vytvorí zálohu na váš OneDrive a bude zálohovanie udržiavať automaticky. O úložisko v cloude sa stará OneDrive.

Súbory zo zálohy môžete obnoviť pomocou tlačidla Dať naspäť. Môžete obnoviť priečinky alebo vyhľadať konkrétny súbor pomocou funkcie vyhľadávania. Funkcia časovej osi Genie Timeline sa hodí, keď hľadáte staršiu verziu súboru.