Ako

Nechajte OneDrive ukladať súbory na váš pevný disk

V systéme Windows 8.1 je veľa skvelých funkcií, vďaka ktorým sa oplatí používať a sľubne znie aj nedávno uniknutá aktualizácia 1. Ale pre tradičných používateľov PC s veľkým pevným diskom môže byť spôsob fungovania Windows 8.1 s OneDrive menej príjemný.

Aby bola hlbšia integrácia SkyDrive vo Windows 8.1 použiteľnejšia na tablete, spoločnosť Microsoft sa rozhodla uložiť väčšinu vašich dokumentov SkyDrive do cloudu a lokálne si ich stiahnuť iba vtedy, keď ich potrebujete.

To dáva zmysel, keď máte v tablete iba 32 alebo 64 GB úložného priestoru, ale s 500 GB pevným diskom v notebooku alebo počítači to nie je problém. Zdá sa tiež logickejšie mať vždy miestnu kópiu, ak pravidelne zálohujete svoj domov na externý pevný disk.

Súbory sú k dispozícii offline

Ak sa chcete ubezpečiť, že všetky vaše súbory OneDrive sú vždy lokálne dostupné a synchronizujú sa späť do cloudu, môžete to urobiť dvoma spôsobmi.

Prvý je Prieskumník súborov a kliknutie pravým tlačidlom myši na ikonu OneDrive na ľavom bočnom paneli. Vyberte z kontextovej ponuky Sprístupniť offline. Potom bude OneDrive nútený stiahnuť všetky vaše súbory uložené v cloude na lokálny počítač. (Upozornenie: Ak na OneDrive toho veľa uložíte, môže to chvíľu trvať.)

Ak chcete, aby bola v režime offline k dispozícii iba konkrétna zbierka súborov alebo priečinkov, môžete na ne tiež kliknúť jednotlivo pravým tlačidlom myši a sprístupniť ich tak v režime offline. Ak chcete zistiť, ktoré súbory sú už k dispozícii offline, musíte prejsť do stĺpca Dostupnosť hľadať v hlavnom okne služby Prieskumník súborov keď prechádzate svojimi údajmi na OneDrive.

Druhým spôsobom, ako dostať svoje dokumenty z cloudu, je otvoriť modernú aplikáciu OneDrive a kliknúť na ikonu Kláves Windows + I stlačte nastaveniečaro. Potom vyberte možnosti a kliknutím alebo stlačením posúvača ju presuniete na On odolávať. Mal by mať iba jeden posúvač, ale kvôli lepšej prehľadnosti je označený Prístup ku všetkým súborom v režime offline.

Nech si zvolíte akýkoľvek spôsob, všetky vaše súbory OneDrive sú teraz k dispozícii na vašom miestnom disku.

Toto je voľne preložený článok z našej americkej sesterskej stránky PCWorld.com. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.