Tech Academy

Zlepšite svoje digitálne zručnosti pomocou bezplatných kurzov Tech Academy

Vďaka rozmanitej škále kurzov sa Tech Academy stala za krátky čas veľkým úspechom. Či už sa chcete naučiť programovať, upravovať fotografie, spravovať Windows 10 (alebo skôr Linux), alebo vylepšiť svoju domácu sieť, pre každého je tu niečo. Ponuka Tech Academy bola teraz tiež doplnená o sériu bezplatných kurzov.

Medzitým sa rozširuje ponuka bezplatných kurzov ponúkaných Tech Academy. Teraz existuje sedem rôznych kurzov, pomocou ktorých ste do hodiny úplne informovaní o tejto téme. Tieto takzvané kurzy „Za 60 minút“ vám pomôžu na vašej ceste napríklad s bezpečnosťou, Chromebookmi a digitalizáciou videí a hudby.

Online ponuka 60 minútových kurzov

Digitalizujte svoje vzácne spomienky

Na tomto kurze sa dozviete, ako digitalizovať analógové médiá. Myslite na svoje staré fotografie alebo snímky, ale aj na platne a videokazety. Ukážeme vám, čo potrebujete, a pomocou ktorých programov môžete digitálne ukladať hudbu, videá alebo obrázky.

Zabezpečený Android

Na čo musíte pamätať pri zabezpečení vášho zariadenia s Androidom? Bohužiaľ nejde o inštaláciu antivírusového programu do mobilu. Práve naopak. Tento kurz presne vysvetľuje, čo treba zabezpečiť a ako to urobiť. Od malvéru po VPN a čo môžete robiť v prípade krádeže alebo straty.

Pracujte na svojom iPhone

Váš iPhone sa teraz stal takým pokrokovým zariadením, že ho môžete ľahko nastaviť ako mobilnú kanceláriu. Najmä v obdobiach, ako je táto, keď je práca z domu štandardom a schôdzky sa presúvajú do videochatu, je všetka flexibilita, ktorú smartphone ponúka, bonusom. Aké aplikácie potrebujete pre svoju mobilnú kanceláriu? Ako pristupujete k bezpečnosti vášho mobilného pracovného prostredia? Naučíme vás to na tomto kurze.

Pracujte z domu na Chromebooku

Máte sklon si myslieť, že Chrome OS (operačný systém Google pre Chromebooky) je príliš obmedzený na to, aby fungoval správne. Ukázalo sa, že nič nie je ďalej od pravdy. Chromebooky sú vynikajúce na prenášanie a majú výhodu v tom, že nabitú batériu môžete bezpečne používať aj celý pracovný deň. V kurze Práca doma na Chromebooku sa dozviete, ktoré programy a nastavenia sú pre prácu doma na Chromebooku nevyhnutné.

Aktualizujte Windows 10

Najväčším nevyhnutným zlom Windows 10 bola Windows Update. Iste, potrebujete, aby ste udržali svoj systém v bezpečí, aby hardvér fungoval čo najlepšie a aby ste získali nové funkcie systému Windows. Na tomto kurze sa okrem iného naučíte udržiavať svoje ovládače v aktualizovanom stave prostredníctvom služby Windows Update a my vám dáme do rúk ovládacie prvky, aby ste sa sami mohli rozhodnúť, kedy môžete so službou Windows Update začať.

Začíname s VPN

V skutočnosti by každé mobilné zariadenie malo byť vybavené aktívnym pripojením VPN. Vďaka VPN sa môžete bezpečne pripojiť k otvoreným sieťam Wi-Fi, obísť geografické blokády a čo je najdôležitejšie, bezpečne pristupovať na internet bez obáv z toho, že budete čumieť.

Bezpečné zaobchádzanie s heslami

Heslá sú problémom. Ak si to príliš uľahčíte, vystavujete sa riziku, že ostatní dostanú vaše online účty ľahko. Ale poskytnite všetkým týmto účtom bezpečné heslá ... Skúste si to len spomenúť. Tento kurz vysvetľuje, prečo hackeri ovládajú vaše účty a aké metódy sa používajú na získanie vašich hesiel. Dozviete sa, čo musí spĺňať bezpečné heslo a ako zabezpečiť ďalšie uzamknutie dverí pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Na záver vysvetľuje, ako funguje trezor hesiel, vďaka čomu sú bezpečné heslá samozrejmosťou.

Bezplatné kurzy na Tech Academy

Rozsah online kurzov (vrátane bezplatných kurzov) na Tech Academy sa neustále rozširuje. Preto sa pravidelne pozerajte na Tech Academy, ktoré sú na poličke, vždy sa dá nájsť niečo, čo opráši vaše digitálne zručnosti.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found