Ako

Takto si vyrábate svoje vlastné mapy

Mapa je pre mnohých ľudí stále nevyhnutnosťou, aby sa dostali z bodu A do bodu B. S bezplatnou platformou MapHub, ktorá je momentálne k dispozícii v beta verzii, môžete vytvoriť nespočetné množstvo máp. Napríklad s vlastnými trasami, ktoré sa skladajú z niekoľkých miest (užitočné pri plánovaní cesty), alebo mapou s konkrétnymi hotspotmi. Môžete ich tiež jednoducho zdieľať.

Krok 1: Typy kariet

Ak chcete používať MapHub, musíte sa najskôr zaregistrovať. Dôvodom je, že si karty môžete odložiť na neskoršie použitie. Ak chcete zaznamenať trasu, zadajte umiestnenie v ľavej hornej časti vyhľadávacieho poľa, kde má značka začínať. Najlepšie dosiahnete, ak zadáte názov ulice a mesto. Kliknite na kartu Základná mapa vpravo si môžete vybrať z mnohých rôznych druhov kariet. Chystáte sa na klasickú mapu, mapu z OpenCycleMap, satelitnú mapu s názvami ulíc, alebo chcete zorganizovať hľadanie pokladu a zvolíte pirátsku mapu?

Krok 2: Značenie

Pomocou ponuky vľavo môžete umiestniť špendlíky na niekoľko miest, pomocou ktorých môžete vytvoriť trasu alebo označiť zónu. Môžete tiež upraviť farbu týchto pinov alebo trás a môžete pridať ikony, aby ste na prvý pohľad videli rôzne miesta. Text môžete pridať pomocou pravého pruhu na karte Info. Tieto informácie uvidíte vo vyskakovacom okne nad pripnutým miestom. Môžete dokonca zadať zemepisnú šírku a dĺžku, aby ste určili presnú polohu. Tieto súradnice môžete ľahko zistiť pomocou služby Mapy Google.

Krok 3: Stiahnite alebo zdieľajte

Trasy, ktoré vytvoríte, môžete neskôr upraviť a presunúť pomocou ikony dielika. Ak ste s kartou spokojní, kliknite na ikonu Uložiť. Kartu môžete uchovať ako súkromnú alebo verejnú zdieľam svoju mapu si môžete stiahnuť v súboroch kml, gpx, geojson alebo jpg. Dostanete tiež odkaz a vložený kód na zverejnenie mapy na vašom blogu alebo webovej stránke.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found