Preskúmanie

Far Manager - Správca súborov

Hovoria vám ešte mená Norton Ghost a Norton Commander? Potom ste pravdepodobne používali počítač už nejaký čas a Far Manager si určite zaslúži vašu pozornosť. Jedná sa o výkonného správcu súborov, ktorý môžete ovládať pomocou klávesov a ktorý obsahuje peknú zbierku doplnkov.

Far Manager

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 32 a 64 bit (tiež prenosný)

Webová stránka

www.farmanager.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Rozšíriteľné pomocou doplnkov
  • Rýchla klávesová obsluha
  • Dobre prispôsobivý
  • Negatíva
  • Trošku si zvykne

Ak neodrádzate použitie príkazového riadku a ak sa vám javí Prieskumník často trochu ťažkopádny alebo obmedzený, zoznámte sa s stále vyvinutým Far Managerom (správca súborov a archívov). Skončíte v textovej konzole s grafickými príťažmi a - Microsoft sa od toho môže niečo naučiť - pomocou dvojitého navigačného okna. V dolnej časti nájdete príkazový riadok a rad funkčných klávesov. Už teraz vám môžeme povedať, že s klávesou F9 uvidíte ponuku, ktorá otvára cestu k mnohým možnostiam.

Základné funkcie

Open source program Far Manager môže byť založený na texte, ale rozhranie vyzerá celkom užívateľsky príjemne. Môže za to skutočnosť, že je podporované ovládanie myšou - takže môžete presúvať súbory z jedného panela na druhý - a že kontextová ponuka otvára známu ponuku File Explorer. Nie, že toto kontextové menu budete často používať až potom, čo si zvyknete. Napríklad Far Manager obsahuje vlastný prehliadač súborov, textové súbory je možné upravovať pomocou vstavaného editora a rozsiahle menu poskytuje takmer všetko, čo potrebujete. Tu nájdete možnosti ako napr Pridať do archívu a Extrahovať súbory a stačí zvoliť požadované zobrazenie súboru.

Doplnky

Ak vám stále niečo chýba, nemusíte hľadať ďaleko. Spoločnosť Far Manager je ochotná rozšíriť sa o množstvo užitočných doplnkov. Od kontroly pravopisu až po sieťové a bezpečnostné nástroje a funkcie makier, tu a všade nájdete všetko. Tu nájdete ďalšie informácie o inštalácii doplnkov.

Záver

Far Manager je veľmi flexibilný a výkonný správca súborov a archívov, hlavne vďaka svojim rozsiahlym možnostiam a pôsobivému množstvu doplnkov. Pretože ide o textovú konzolu, ktorá sa radšej ovláda pomocou klávesnice, pokročilejší používateľ sa bude cítiť oslovený.