Ako

V 3 krokoch: použite Dokumenty Google offline

Vedeli ste, že s Dokumentmi Google môžete začať aj bez internetového pripojenia? Užitočné, napríklad ak pravidelne používate Dokumenty Google na svojom notebooku a nie vždy máte pripojenie na internet.

01 Chrome a Disk Google

Prostredníctvom rozšírenia prehľadávača pre Google Chrome môžete lokálne ukladať dokumenty Google na svoj Disk Google, aby ste k nim mali prístup aj offline. Po opätovnom pripojení systému sa súbory synchronizujú. Nielen bežné textové dokumenty na Disku Google, ale aj celý obsah: dokumenty, prezentácie, tabuľky, formuláre a výkresy vrátane príslušnej štruktúry priečinkov.

Dokumenty Google fungujú offline iba s prehliadačom Chrome (alebo so systémom Chrome OS). Crone si môžete stiahnuť tu. Po inštalácii budete potrebovať webovú aplikáciu Dokumenty Google, ktorú si nainštalujete tak, že v prehliadači Chrome prejdete na stránku //ct.link.ctw.nl/cgd a kliknete na Prihláste sa a pridajte tlačiť. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google a rozšírenie sa nainštaluje.

Najskôr si do prehliadača Chrome nainštalujte webovú aplikáciu pre Dokumenty Google.

02 Miestne offline

Teraz budeme synchronizovať vaše dokumenty Google offline s počítačom. Urobíte to tak, že v prehliadači Chrome prejdete na stránku //drive.google.com v ľavej ponuke na adrese Viac lisovanie a Offline. Časť sa teraz zobrazuje v strednej časti Spúšťajte úlohy offline. Vedľa položky by mala byť značka začiarknutia Teraz máte webovú aplikáciu pretože sme to vykonali v prvom kroku.

Stlačte Povoliť offline. Váš prehliadač teraz začne synchronizovať dokumenty. Môže to chvíľu trvať, v závislosti od počtu dokumentov na vašom Disku Google. Priebeh synchronizácie sa zobrazuje v hornej časti okna.

Prehliadač ukladá vaše dokumenty Google lokálne.

03 Začíname offline

Teraz môžete začať používať službu Dokumenty Google bez ohľadu na to, či ste online alebo nie. Stačí spustiť Chrome a prejsť na //drive.google.com. Všimli ste si, že táto stránka sa práve načítava, keď ste offline. Nielenže je možné aktualizovať existujúce súbory, ale je tiež možné vytvárať nové dokumenty.

Tento trik môžete použiť na viac systémov s jedným účtom Google. Viacero účtov v jednom systéme nie je možné. Nezabudnite však vždy synchronizovať svoje posledné zmeny online.

Dokumenty Google offline fungujú nielen v prehliadači Chrome, ale aj v systéme Chrome OS.