Ako

Takto umiestnite YouTube na plochu

YouTube má užitočnú funkciu na vytváranie zoznamov skladieb. Toto sa často používa na počúvanie hudby. Nevýhodou je, že vždy musíte mať otvorené okno prehliadača. S Yout Playerom vkladáte videá z YouTube na plochu a nepretržite ich udržiavate na obrazovke.

Nainštalujte si Yout Player

Yout Player si stiahnete z webovej stránky //youtplayer.github.io. Vyberte 32 alebo 64-bitovú verziu pre váš operačný systém a potom kliknite na Angličtina. Slovo varovania: tento súbor je bohužiaľ ponúkaný na MediaFire s množstvom inzerátov. Dávajte si teda pozor na to, na čo pri sťahovaní kliknete. Kliknite na zelené tlačidlo sťahovania, stiahnite si súbor a extrahujte archív rar napríklad pomocou 7-Zip. Potom choďte do extrahovaného priečinka a dvakrát kliknite na Yout.exe spustíte program, potom sa otvorí hlavná obrazovka. Nie je teda potrebné ho inštalovať. Pre ľahký prístup k programu ho môžete presunúť do priečinka C: \ Program Files. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na Yout.exe a vyber si Vytvoriť zástupcu. Túto skratku umiestnite do priečinka% APPDATA% \ Microsoft \ Windows \ Ponuka Štart \ Programy, aby sa program Yout Player ľahko spustil z ponuky Štart.

Použite

Yout Player automaticky skryje prvky rozhrania, keď program nie je spustený. Okno môžete len zväčšiť alebo zmenšiť ťahaním za okraj obrazovky myšou. Naľavo od Yout na hornom paneli je tlačidlo s dvoma šípkami. Keď na to kliknete, Yout Player sa zmení na super kompaktný režim, takže zaberá veľmi málo miesta na obrazovke.

Zoznamy skladieb

Ak chcete pridať nový zoznam skladieb, kliknite na tlačidlo úplne zľava na paneli s ponukami Spravujte zoznamy skladieb. Potom zadajte meno, ktoré si môžete zvoliť sami, a vyplňte odkaz na zoznam videí na YouTube. Zoznam videí na YouTube nájdete tak, že prejdete na kanál, napríklad www.youtube.com/music. Potom prejdite na kartu Zoznamy skladieb. Kliknite pravým tlačidlom myši na názov zoznamu skladieb a skopírujte odkaz. V prehliadači Chrome kliknite pravým tlačidlom myši Skopírovať webovú adresu, vo Firefoxe Skopírujte umiestnenie odkazu. Vložte tento odkaz do služby Yout a kliknite Vložte. Môžete pridať viac zoznamov skladieb. Medzi zoznamami môžete prepínať kliknutím na názov iného zoznamu skladieb na paneli s ponukami.