Ako

Týmto spôsobom môžete sťahovať a mazať všetky údaje Google

Google o nás vie strašne veľa. Tieto údaje používa Google na poskytovanie prispôsobeného používateľského zážitku, ale napríklad tiež na konkrétnejšiu inzerciu. Tu vám ukážeme, ako môžete zobraziť, stiahnuť a odstrániť zhromaždené údaje Google.

Stiahnite si svoje údaje Google

Ak chcete stiahnuť údaje, ktoré o vás spoločnosť Google zhromaždila prostredníctvom svojich vlastných produktov a služieb, musíte byť na tejto webovej stránke. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google a vyberte, ktoré produkty Google chcete archivovať. Kliknutím na šípku nadol môžete vybrať podrobnosti a možnosti pre jednotlivé produkty. kliknite na Ďalší pristúpiť k.

Teraz musíte zvoliť typ súboru na stiahnutie. Archív môžete rozdeliť, aby ste zaistili, že sa súbor nestane príliš veľkým. Archív je potom možné odoslať na vašu e-mailovú adresu prostredníctvom odkazu na stiahnutie, alebo ho môžete pridať do cloudových služieb Google Drive, Dropbox alebo Microsoft OneDrive.

Zobraziť údaje Google

Google sleduje vaše správanie a aktivity na internete. Stáva sa to napríklad vtedy, keď ste prihlásení do aplikácie alebo služby pomocou účtu Google na počítači aj smartfóne. Príkladom sledovaných údajov sú vaše vyhľadávania, ktoré videá ste pozerali na YouTube, vaša história polohy atď.

Tieto informácie môžete zobraziť na stránke Moja aktivita. Údaje je možné filtrovať podľa dátumu alebo produktu, aby ste ich mohli vyhľadať rýchlejšie.

Odstrániť údaje Google

Podľa spoločnosti Google tieto údaje nemôžu zobraziť tretie strany, ale niektorí ľudia ich radšej jednoducho odstránia. Môžete to urobiť kliknutím na ikonu Moja aktivita stránke sa prihláste pomocou svojho účtu Google. Kliknite na ponuku hamburgerov a vyberte Odstrániť aktivituna základe. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku a zvoľte Upravená alebo Neobmedzene. kliknite na Pred a vyberte aktuálny dátum. Potom sa odstránia všetky údaje.

Ak nechcete, aby Google takéto údaje zhromažďoval, mali by ste kliknúť na ikonu Moja aktivita stránke so svojím účtom Google a v ponuke hamburgerov Možnosti činnosti Vyberám. Tu môžete vypnúť všetky informácie, ktoré nechcete zdieľať s Googlom. Vo vyskakovacom okne vyberte túto možnosť Prerušiť úplne zakázať zhromažďovanie údajov.