Preskúmanie

CloneApp - zálohovanie konfiguračných súborov

Existuje veľa nástrojov na zálohovanie dátových súborov a existuje veľa programov na vytvorenie úplného obrazu disku. CloneApp je tiež zálohovací nástroj, ale v úplne inom poradí: používate ho (iba) na zálohovanie konfiguračných údajov.

CloneApp

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.mirinsoft.com

8 Skóre 80
  • Pros
  • Užívatelsky prívetivý
  • Časté nové aplikácie
  • Možnosť úprav
  • Jednoduchá integrácia doplnkov
  • Negatíva
  • Nie vždy bezchybné

Plánujete prechod na inú verziu systému Windows alebo uvažujete o čistej inštalácii? Programy môžete kedykoľvek preinštalovať, ale stratíte všetky konfiguračné nastavenia. CloneApp poskytuje zálohovanie a obnovu viac ako 175 rôznych aplikácií. Prečítajte si tiež: Inteligentné zálohovanie v cloude v 3 krokoch.

Aplikácie

www.mirinsoft.com je prenosný a stačí rozbaliť stiahnutý súbor zip a spustiť zodpovedajúci súbor exe ako správca. Keď potom Klonovať a kliknite na stĺpec Aplikácie otvorí, okamžite uvidíte všetky podporované aplikácie. V čase písania tohto článku sme ich narátali 176, pravidelne však pribúdajú nové. Operácia by ťažko mohla byť ľahšia: začiarknite všetky aplikácie (nainštalované vo vašom systéme), pre ktoré chcete zálohovať nastavenia, a stlačte tlačidlo ŠtartCloneApp. Záložné súbory sa automaticky dostanú do podpriečinka priečinka, kam ste extrahovali CloneApp. Toto umiestnenie môžete kedykoľvek upraviť pomocou tlačidla možnosti.

Úpravy

Tvorcovia CloneApp sa nedržia tajomstva o tom, čo presne je zálohované pre každú aplikáciu: podrobne sa dozviete, keď Čo je bytiezálohované kliknutia. Ak niektorá z vašich nainštalovaných aplikácií nie je podporovaná, máte dve cesty: buď skontrolujte webovú stránku tvorcov, či medzitým existuje doplnok, alebo kliknite na Vlastné aby ste si sami určili, ktoré konfiguračné súbory a kľúče registra by mali byť súčasťou zálohy. Posledná uvedená metóda je hlavne pre pokročilých používateľov, rovnako ako možnosť už existujúcich záložných súborov pomocou tlačidla Upraviť upraviť.

Dať naspäť

Keď nastane čas na obnovenie zálohovaných konfigurácií, najskôr nainštalujte príslušné aplikácie, potom spustite CloneApp (vrátane priečinka so zálohou), vyberte požadované aplikácie a potvrďte Obnoviť.

Záver

CloneApp nie je dokonalý: s niektorými aplikáciami sa na niečo niekedy v zálohe zabudne. Napriek tomu je to v každom prípade šikovný spôsob, ako rýchlo získať späť svoje známe nastavenia.

Čítaj viac?

Kompletné zálohy vášho systému a programov je možné vykonať pomocou programu EasUS Todo Backup.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found