Ako

Vláda v pondelok otestuje varovanie NL-Alert: takto nastavíte svoj telefón

Ak sa nachádzate v blízkosti bezprostrednej núdzovej situácie, vláda pošle správu do vášho smartphonu prostredníctvom služby NL-Alert s informáciami a pokynmi. Služba bude testovaná v pondelok 7. decembra 2020, okolo 12:00. Ako však nastavíte upozornenie NL na telefóne iPhone, Samsung alebo inom telefóne s Androidom? Ako si môžete prečítať tu.

Tento pondelok vláda pošle inšpekčnú správu na všetky smartfóny prostredníctvom služby NL-Alert okolo 12:00. Táto funkcia je testovaná raz za čas. Vláda používa varovanie NL-Alert počas hroziacich núdzových situácií na zasielanie správ ľuďom, ktorí sa nachádzajú v blízkosti situácie, a poskytuje informácie a pokyny. Služba sa využíva napríklad pri požiaroch, búrkach alebo hroziacej povodni. NL-Alert funguje aj pri preťažení siete, ale musí byť pre toto nastavené. Na niektorých telefónoch sa to deje automaticky, ale to neplatí pre všetky smartphony. Ako sprístupniť službu pre každý smartphone, prečítajte si nižšie.

Ministerstvo spravodlivosti a bezpečnosti včera ohlásilo nové kolo dohľadu.

iPhone

Pripraviť telefón na NL-Alert na iPhone je veľmi ľahké. Prejdite do Nastavení a potom na Podávanie správ. Posuňte sa úplne dole a skontrolujte, či je posúvač vedľa Núdzové výstrahy je zelená. Okolo 12:00 by ste mali dostať šekovú správu od spoločnosti NL-Alert. Možnosť funguje iba od iPhone 4s s iOS 7, služba nie je k dispozícii v starších verziách.

Android

Na starších telefónoch s Androidom je nastavenie trochu náročnejšie, pretože je potrebných viac krokov. Táto funkcia je predvolene povolená na nových smartfónoch s Androidom.

Samsung

Máte Samsung spred roka 2012? So Samsungom musíte ísť do Správy / Tlačidlo Možnosti / Nastavenia / Celulárne vysielanie choď a tam Mobilný vysielač prepínač. Potom Môj kanál vyberte a aktivujte nový kanál. V časti Názov kanála pomenujete kanál NL-Alert a v časti Číslo kanálu, ktorú zadáte 919 v. Začiarknite políčko Zapnite kanál začiarknuté a potom zmeny uložiť. Váš Samsung potom musí prijímať správy od NL-Alert. Táto funkcia funguje aj na smartfónoch pred januárom 2012.

Sony, LG a HTC

Táto možnosť je už v smartfónoch Sony nastavená automaticky, a to musí platiť aj pre telefóny LG a HTC, ktoré sa objavili neskôr ako v roku 2012. Ak si tým nie ste istí, v aplikácii Cell Broadcast nájdete túto možnosť na LG. Stlačte tri bodky a potom nastavenie. Varovanie NL by už malo byť skontrolované. Ak nie, vyberte si Kanály> Pridať kanál. Vyplňte na čísle odosielateľa 919 v a na Note Výstraha NL. Potom stlačte Uložiť.

V prípade zariadenia HTC prejdite na Hlavné menu / Nastavenia / Hovor a zaškrtnite Mobilný vysielač On. Potom vyberte Nastavenia bunkového vysielania a potom vložte kanál. Včela Názov kanálu Potom vyplňte a vyplňte NL-Alert Číslo kanálu 919. Ak tak urobíte potom Zapnite kanál zaškrtnite a ďalej Ok NL-Alert je nastavený.

Motorola

Vlastníte telefón Motorola? Potom choďte na Ponuka / Nastavenia / Zvuk / Núdzové výstrahy. Potom zaškrtnite Extrémne hrozby displej. Vaše zariadenie Motorola je teraz nakonfigurované pre NL-Alert.

Ostatné smartphony

Na zariadeniach s holou verziou systému Android, ako sú telefóny Pixel, Pixel 2, Nexus a OnePlus, prejdite na Nastavenia / Viac / Núdzové vysielanie a tam zaškrtnete Zobraziť extrémne hrozby On. NL-Alert je už k dispozícii na ostatných smartfónoch, takže nemusíte nič robiť. Ak stále chcete vedieť, či je služba vo vašom inteligentnom telefóne správne nastavená, môžete si prečítať „Pomoc s nastavením“ na webovej stránke NL-Alert pre každý smartphone a uistiť sa, že je vo vašom telefóne správna.

Služba NL-Alert je bezplatná a tiež anonymná a správy sa odosielajú iba vtedy, keď sa nachádzate v oblasti, v ktorej dôjde k núdzovej situácii. Vaše meno a telefónne číslo nie sú povinné a zostávajú neznáme.