Ako

Týmto spôsobom dáte farebnosť čiernobielym fotografiám

Staré čiernobiele fotografie si zachovávajú svoje čaro, existuje však jednoduchý spôsob, ako im dať farebný nádych prostredníctvom webových stránok Colourise. Najmä ľahkosť, s akou tento postup vykonávate, robí atraktívnym vyskúšať si túto techniku ​​na niekoľkých snímkach svojej rodinnej histórie. Medzitým máte okamžite digitálnu kópiu zraniteľnej papierovej verzie, ktorej kvalita rokmi klesá.

Krok 1: Skenovanie

Na pevnom disku počítača môžete mať pekné čiernobiele fotografie, ale najmä staré rodinné albumy obsahujú veľa materiálu. Papierovú verziu teda musíte nejako previesť na digitálnu. Ak máte skener, riešenie je zrejmé. Rovnako užitočná je aj bezplatná aplikácia PhotoScan od spoločnosti Google, ktorá je špeciálne navrhnutá na fotografovanie starých fotografií. K dispozícii je verzia pre Android a iOS. Aplikáciu používajte v prostredí s malým odrazom svetla. Aplikácia skutočne sama vyleští akýkoľvek odraz, čo však spôsobí, že fotka stratí kvalitu. Najskôr sa ubezpečte, že rámik aplikácie dobre zapadá do fotografie, a potom program PhotoScan požiada fotoaparát, aby zameral na štyri bodky v ráme. Z každej bodky aplikácia nasníma obrázok, z ktorého zloží jednu fotografiu, ktorú prehľadne vystrihne a narovná.

Krok 2: Mágia

Po vložení fotografie na pevný disk otvorte Colourise.sg. Kliknite na červené tlačidlo Vyberte fotografiu a naložíte čiernobielu fotografiu, ktorú ste práve pripravili. Vyfarbenie fotografie trvá iba pár sekúnd. V strede fotografie sa objaví zvislá čiara, ktorú potiahnete doľava a doprava, aby ste porovnali výsledok s pôvodnou fotografiou. Farebnosť primárne vychádza z odtieňov pleti, potom odhaduje ďalšie odtiene. Na dohadoch nezáleží, pretože už nikto nevie, ktoré farby to boli v skutočnosti. Výsledok zostáva veľmi silný, rastliny majú zelenú farbu a strieborný príbor vyzerá nádherne.

Krok 3: Stiahnutie

S tlačidlom Výsledok stiahnutia stiahnite si farebnú verziu, čo je súbor jpg s názvom „colorized-image.jpg“. Porovnanie je tiež možné stiahnuť. Potom kliknite na Porovnanie sťahovania a potom získate čiernobielu verziu a farebnú verziu vedľa seba v jednom súbore fotografie.