Preskúmanie

Najlepšie prekladateľské aplikácie

Či už sa váš taxikár v Aténach s vami snaží rozprávať, alebo vám priateľský Japonec chce ukázať cestu, porozumieť si navzájom je dosť veľká výzva. Teraz môžete vyhľadať jedno slovo v aplikácii a dúfať, že niekto pochopí, čo hovoríte, ale zadávanie oveľa väčšieho počtu prekladových textov by bolo pohodlnejšie. S týmito aplikáciami môžete, pretože dokážu preložiť celý text naraz.

Google Translate

Najpoužívanejšou aplikáciou na preklad textu je Google Translate. Google má jednoducho toľko údajov, že je mimoriadne dobrý na preklad textov, či už z angličtiny do holandčiny, alebo z holandčiny do gréčtiny. Používa umelú inteligenciu na pochopenie kontextu vety, takže v skutočnosti hovoríte, čo máte na mysli, namiesto toho, aby bola preložená príliš doslovne a gramatika v inom jazyku už nie je správna. Prekladač Google funguje najlepšie, keď napíšete kúsok textu, namiesto toho, aby ste ho vyslovili cez asistenta.

TextGrabber

Predstavte si, že ste na dovolenke a chcete pochopiť menu, aby ste si omylom neobjednali šneka a slimáky namiesto toho, aké ste očakávali. Aplikácia TextGrabber zaručuje, že tento preklad budete môcť ľahko preložiť, bez toho, aby ste museli všetko zadávať osobitne. Naskenujete text pomocou fotoaparátu telefónu a program začne prekladať text. Vďaka tomu budete vedieť, čo si máte rýchlo objednať. Potom už len zostáva otázka, čo si chcete objednať.

Waygo

Zatiaľ čo väčšina prekladateľských aplikácií je stále veľmi zameraná na rímske písmo, ktoré používame na Západe, Waygo je tu na to, aby pomáhalo pri príprave čokolády z japonského, kórejského a čínskeho písma. Aj tu môžete pomocou telefónu niečo naskenovať, potom bude Waygo pracovať za vás. Nevýhodou je, že aplikácia sa prekladá do angličtiny, nie však do holandčiny, ale inak je to veľmi užitočný nástroj, keď cestujete v Ázii. Waygo má nevýhodu, konkrétne to, že je k dispozícii iba pre iPhone, iPad a iPod Touch.

prekladám

iTranslate je užitočná aplikácia, pretože ju môžete ľahko používať v režime offline. Potom je podporovaných 16 jazykov v porovnaní s viac ako 100 jazykmi, ak ste online. Na iTranslate je skvelé to, že pracuje s Apple Watch, vďaka čomu je jeho preklad veľmi jednoduchý aj na cestách. Fotoaparát vášho telefónu môžete použiť v iTranslate, ale ešte lepšie je zadávanie textu, ktoré vám tiež umožňuje ľahko prepínať medzi rôznymi jazykmi. Táto aplikácia je k dispozícii nielen pre iOS, ale aj pre Android.