Ako

Takto si sami vytvoríte anketu

Chcete mať názor priateľov, členov rodiny alebo kolegov na konkrétnu tému? Môžete klásť otázky e-mailom, ale je to oveľa jednoduchšie, ak na vytvorenie ankety použijete prieskumnú platformu, ako je SurveyMonkey.

Krok 1: Zaregistrujte sa zadarmo

SurveyMonkey je populárna prieskumná platforma, ktorá je k dispozícii vo viacerých jazykoch vrátane holandčiny. Pomocou tohto nástroja je každý deň zodpovedaných asi 16 miliónov otázok. Online prihláška je úplne zadarmo, vyžaduje však registráciu. Prejdite na https://en.surveymonkey.com a vyberte si Zaregistrujte sa zadarmo. Vyberte si používateľské meno a heslo alebo sa zaregistrujte prostredníctvom svojho existujúceho účtu Office 365, LinkedIn, Google alebo Facebook.

Krok 2: Spýtajte sa

Po prihlásení kliknite na ikonu Vytvoriť prieskum. Dostanete množstvo šablón na rýchle vytvorenie ankety. Použite taký pripravený príklad alebo si vyberte Nový prieskum. Pomenujte svoj prieskum a kliknite Vytvoriť prieskum. SurveyMonkey vám navrhuje zoznam štandardných otázok na okraj, ale cez Nová otázka môžete položiť otázku aj sami. Možností je neúrekom. Môžete si vybrať okrem iného z ponuky Otázky s možnosťou výberu z viacerých odpovedí, Začiarkavacie políčka, Hodnotenie hviezdičkami a tak ďalej. Môžete tiež formátovať text alebo pridať obrázky. Pokračujte s Ďalšia otázka alebo Uložiť.

Krok 3: Vyskúšajte a odošlite

Po nastavení jednej alebo viacerých otázok môžete svoj prieskum otestovať sami. Kliknite na tlačidlo úplne hore Náhľad a test. Tento príklad môžete dokonca zdieľať s ostatnými a požiadať o spätnú väzbu. Ak to chcete urobiť, kliknite vpravo hore Pozvať a zadajte jednu alebo viac e-mailových adries. Pokračujte s Poslať. Prostredníctvom Pripravenýtlačidlo vás vráti do editora prieskumu. Si pripravený? Skrz Ďalší anketu môžete urobiť okrem iného Poslať e-mailom, získať webový odkaz alebo Príspevok na sociálnych sieťach. Potom môžete výsledky prehľadne zobraziť a analyzovať prostredníctvom palubnej dosky.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found