Preskúmanie

AVG AntiVirus Free - nočná mora súkromia zdarma

AVG bolo jedným z prvých, ktoré sprístupnili antivírusový program, a jedným z najpoužívanejších. Pred niekoľkými rokmi sa AVG niekoľkokrát dostalo na titulné stránky aktualizácií, vďaka ktorým bol Windows nepoužiteľný, ale zdá sa, že v poslednej dobe je spoločnosť opäť v poriadku. Teraz však chcú vaše údaje predať.

AVG AntiVirus zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7 / 8.1 / 10 (32 a 64 bit)

Webová stránka

www.avg.com

7 Skóre 70
  • Pros
  • Dobrý bezpečnostný výkon
  • Vyladenie webu AVG
  • AVG Zen
  • Negatíva
  • Zber dát
  • Povinná registrácia
  • Licencia na jeden rok

Ak pri inštalácii nebudete venovať pozornosť, bude v počítači namiesto programu AVG Free k dispozícii skúšobná verzia programu AVG Pro. S platenou verziou ste lepšie chránení, pretože tiež chráni pred škodlivými sťahovaniami, spamom a phishingom, dokáže šifrovať súbory a má vlastnú bránu firewall. Program AVG Free je obmedzený na blokovanie škodlivého softvéru, skenovanie odkazov na webových stránkach vrátane služieb Twitter a Facebook a skenovanie škodlivých e-mailových príloh. Prečítajte si tiež: File Antivirus.

Windows

AVG chráni pred vírusmi, rootkitmi a spywarom. Môžete tiež spustiť skenovanie manuálne alebo ich nechať naplánovať. Súbory sa kontrolujú, iba keď ich otvoríte alebo spustíte. Skenovanie počas sťahovania je iba v platenej verzii s AVG. Program AVG chráni vašu doručenú poštu pred vírusmi, nie však spamom. Secure Search a AVG Web TuneUp sú dva doplnky prehliadača, ktoré monitorujú zabezpečenie webových stránok a poskytujú možnosti ochrany osobných údajov, ako je automatické vymazanie medzipamäte prehliadača.

Doplnky sú dostupné pre Internet Explorer, Firefox a Chrome, ale v druhom funguje iba zabezpečené vyhľadávanie, v Edge vôbec nič. Pokusov o nalákanie na zakúpenie platenej verzie je veľa v AVG, ako aj v prípade iných produktov AVG. Od tohto roku už AVG nemá ročné verzie. Po nainštalovaní a zaregistrovaní bude váš počítač nekonečne chránený a bude automaticky dostávať všetky aktualizácie programu.

Zásady ochrany osobných údajov

Od októbra 2015 spoločnosť AVG zmení svoje zásady ochrany osobných údajov, aby mohla spoločnosť teraz predávať tretím stranám aj správanie pri surfovaní, ktoré už zhromaždila v predchádzajúcich verziách. Spoločnosť AVG sľubuje ochranu vášho súkromia, ale nepovažuje sa za správne, aby to bezpečnostná spoločnosť robila, aj keď môžete vypnúť zdieľanie údajov citlivých na súkromie.

Záver

Veľkou silou AVG je jeho vynikajúci výkon v rozpoznávaní a čistení vírusov. Rozhranie je moderné, ale nie vždy praktické. Nepríjemné je tiež to, že na platené verzie je pomerne veľké množstvo reklamy. Ako bude nová politika ochrany osobných údajov fungovať, sa ešte len uvidí, je však namieste podozrenie. AVG je kompletne v holandčine a preklad je kvalitný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found