Preskúmanie

Misfit Ray - sledovač aktivity maskovaný ako šperky

Misfit Ray je náramok, ktorý sleduje vaše športové aktivity. Teraz to nie je také jedinečné. Nositeľné zariadenie však vyniká, pretože vyzerá skôr ako náramok ako sledovač aktivít.

Misfit Ray

cena

94,27 € (plastový remienok), 113,13 € (kožený remienok)

Farby

Čierna, ružová, modrá, zelená, strieborná, zlatá

Operačný systém

Android, iOS

Batéria

393 gombíková bunka (3x)

Pripojiteľnosť

Bluetooth

Veľkosť

1,2 x 3,8 cm

Váha

8 gramov

Webová stránka

www.misfit.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Dizajn
  • Životnosť batérie
  • Vymazať aplikáciu
  • Vhodné aj pre plavcov
  • Negatíva
  • Zapínanie na remienok
  • Synchronizácia trvá dlho

Misfit Ray nemá monitor srdcového tepu, a preto nemusí byť v neustálom kontakte s vašou pokožkou. To znamená, že dizajnéri dokázali navrhnúť nosenie takým spôsobom, že ho nemusíte nevyhnutne nosiť na zápästí. Môže sa tiež nosiť menej viditeľne okolo členku alebo ako náhrdelník alebo pripevniť k oblečeniu. Prečítajte si tiež: Nositeľné doplnky, čo to vlastne je?

Ray je dodávaný v niekoľkých farbách a má dva rôzne remene: jeden kožený a jeden plastový. Popruhy sú pripevnené k valcovitému stredovému dielu, v ktorom je zabudovaná elektronika. Variant s plastovým remienkom som dostal vyskúšať. Plastový remienok bohužiaľ vyzerá a pôsobí dosť lacno a zatváranie pomocou tlačidla nie je ideálne, v prípade, že sa uvoľní, stratili ste Ray.

Valec

Elektronika je preto umiestnená vo valcovej časti. Subtílne LED svetlo môže blikať rôznymi farbami, aby ste vedeli, že na vašom spárovanom smartfóne je upozornenie, nechýba ani vibračný motorček, ktorý vás informuje napríklad o tom, že ste príliš dlho sedeli alebo keď tam je hovor na vašom smartfóne.

Keď uvoľníte remienok valca, môžete vložiť tri vybité batérie (393 gombíkových článkov). To je celkom zvláštne. Väčšina nositeľných zariadení beží na nabíjateľnú batériu, často s neohrabanou nabíjačkou. Nie Misfit Ray. Podľa Misfit môžete batérie používať šesť mesiacov. Ale samozrejme sme to neboli schopní overiť počas nášho testovacieho obdobia. Ale je veľmi pekné, že sa nemusíte batériu starať každých pár dní.

Činnosť

Dosť bolo tých externých funkcií. Napokon je to funkčnosť, ktorá sa skutočne počíta. Misfit Ray dokáže merať aktivity, ako sú vaše kroky, jazda na bicykli alebo dokonca plávanie. Údaje je možné zobraziť v aplikácii. Väčšina sledovačov aktivity, ako napríklad FitBit alebo Samsung, má veľkú váhu na úrovni 10 000 cieľov. V Misfit získavate body. Zarobíte si to tým, že ste dostatočne aktívni a cvičíte. Cieľom je získať 1 000 bodov denne. Body sa udeľujú na základe spálených kalórií, trvania aktivity a typu aktivity.

Misfit Ray je tiež schopný vykonať analýzu spánku. To sa tiež zobrazuje v aplikácii v akomsi dennom časovom prehľade vedľa vašich aktivít. Môžete vidieť, ako často (a ako dlho) ste boli hore, spali ste ľahko alebo ste boli v hlbokom spánku. Merania spánku a rozpoznávanie aktivity sú automatické. Po spustení aplikácie sa údaje automaticky synchronizujú a zobrazia. Tento proces trvá strašne dlho. Tam, kde ste si po stlačení tlačidla na vašom počítači dokázali pripraviť šálku kávy, ste v roku 2016 pri synchronizácii aplikácie a náramku mohli pripraviť a vypiť proteínový kokteil.

Aplikácia je tiež krásne navrhnutá a prehľadná. Okrem toho môžete náramok nastaviť tak, aby vibroval pri upozorneniach z aplikácií, ktoré si sám určí, alebo ako budík ráno. Údaje môžete tiež prepojiť s IFTTT, Google Fit, Apple Healthkit alebo inými športovými aplikáciami. Ak prepojíte aplikáciu Misfit Link, môžete svojmu nositeľnému oblečeniu poskytnúť ešte viac užitočných funkcií. Napríklad pre kontrolu hudby si urobte selfie alebo kliknite na svoju prezentáciu.

Záver

Ste fanatický športovec a chcete presne sledovať svoje aktivity pomocou GPS a merania srdcového rytmu? Potom hľadajte ďalej. Misfit Ray je jednoduchý sledovač aktivít maskovaný ako šperk. Veľkou výhodou je, že sa nemusíte obávať nabíjania a že údaje sú zdieľané aj s inými športovými aplikáciami. Najmä ak chcete žiť zdravšie, je Misfit Ray užitočnou pomôckou.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found