Preskúmanie

Najlepšie aplikácie na zaznamenávanie vášho spánku

Zaujíma vás niekedy, aké zvuky vydávate, keď spíte? Možno chrápate veľmi nahlas, alebo v noci rozprávate najlepšie príbehy? Odpoveď na túto otázku môžete samozrejme dostať od svojho partnera, ale aj tak je oveľa zábavnejšie počuť ju na vlastnej koži. Našťastie sa to teraz dá urobiť veľmi ľahko nainštalovaním aplikácie do vášho smartphonu, ktorá zaznamenáva všetky zvuky, ktoré vydávate v noci. Pretože je rozsah týchto aplikácií dosť veľký, teraz sme pre vás uviedli desať najlepších aplikácií.

1. Záznamník spánku

Platforma: iOS, Android

Cena: 0,89 €, zadarmo

Hodnotenie: 4 hviezdičky

Jedným z najobľúbenejších rekordérov spánku je Sleep Talk Recorder. Okrem pekného a prehľadného rozhrania vám táto aplikácia poskytuje aj možnosť ukladania zaznamenaných zvukov a vytváranie vlastných desiatich najsmiešnejších zvukov, ktoré ste vydali počas spánku. Ďalšou výhodou je, že môžete zvuky zdieľať priamo so svojimi priateľmi prostredníctvom služby Facebook alebo Twitter, takže nielen vy sa môžete smiať. Mimochodom, Sleep Talk Recorder je tiež jednou z mála aplikácií v tejto prvej desiatke, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS.

2. Inteligentný hlasový záznamník

Platforma: Android

Cena: Zadarmo

Hodnotenie: 5 hviezdičiek

Smart Voice Recorder je aplikácia, ktorá je na prvý pohľad obyčajný zvukový záznamník, ale môže byť tiež dokonalou službou na zaznamenávanie vášho spánku. Aplikácia počas záznamu automaticky vymaže tiché okamihy zo záznamu.

Okrem toho sa aplikácia vyznačuje rozsiahlym súborom funkcií. Môžete napríklad nastaviť kvalitu, do ktorej chcete zaznamenať zvuky spánku, a tieto záznamy potom môžete uložiť napríklad na Dropbox, Evernote alebo Disk Google. Okrem toho je samozrejme veľmi užitočné, že aplikáciu môžete použiť aj ako bežný zvukový záznamník.

3. Záznamník spánku

Cena: Zadarmo

Hodnotenie: 2 hviezdičky

Sleep Recorder je aplikácia zameraná výlučne na zlepšenie nočného spánku. Aplikácia sleduje zvuky, ktoré môžete vo svojej spálni počuť celú noc, a dá vám vedieť ďalšie ráno, ak ste mali pokojnú noc. Aplikácia nielen sleduje, ktoré zvuky ste vydali sami, ale aj to, ktoré zvuky okolia boli počuť, keď ste spali.

Záznamník spánku vám tiež dáva možnosť určiť, ako citlivý má byť záznamník. Okrem toho je táto aplikácia z hľadiska funkčnosti primerane jednoduchá, takže radšej hľadajte rozsiahlu správu.

4. Nočný záznam zvuku

Platforma: iOS

Cena: Zadarmo

Hodnotenie: 4 hviezdičky

Pokiaľ ide o dizajn tejto aplikácie, môžeme nepochybne povedať, že Night Sound Recorder je najlepším prírastkom do tejto desiatky. Aplikácia vám dáva pocit, že je vyrobená výhradne z papierových výstrižkov.

Z hľadiska funkčnosti nie je Night Sound Recorder najkomplexnejšou aplikáciou, ale na správne použitie aplikácie stačí možnosť nastaviť, aký citlivý má byť mikrofón a koľko zvukov dokáže zaznamenať. Všetky zaznamenané zvuky sú umiestnené v prehľadnom zozname a dajú sa rýchlo zdieľať s priateľmi.

5. SnoreClock

Platforma: Android

Cena: Zadarmo

Hodnotenie: 5 hviezdičiek

SnoreClock je aplikácia, ktorá sa zameriava výlučne na mapovanie vášho chrápania. Názov aplikácie pochádza zo spôsobu, akým to aplikácia robí. Každé ráno dostanete na obrazovku hodiny, na ktorých môžete presne vidieť, v ktorých časoch ste chrápali najviac a najviac. To je doplnené jasným grafom, ktorý vám poskytne ešte lepší prehľad o vašej noci a umožní vám ľahko počúvať vaše najtvrdšie chrápanie. Ďalšou užitočnou funkciou aplikácie SnoreClock je, že sa aplikácia automaticky vypne, keď je batéria telefónu takmer vybitá.

Dream Talk Recorder

Platforma: iOS

Cena: Zadarmo

Skóre: 4 hviezdičky

Podľa tvorcov programu Dream Talk Recorder 5 percent všetkých dospelých hovorí v spánku. S touto bezplatnou aplikáciou pre iPhone okamžite zistíte, či sa môžete zaradiť medzi túto skupinu chatujúcich na spanie. Aplikácia je zadarmo a funguje prekvapivo dobre.

Aplikácia zaznamenáva všetky zvuky, ktoré v noci počuje. A to je užitočné, pretože keď počúvate naspäť, môžete v kúskoch počuť, aký hluk každú noc prechádza vašou spálňou. Obsluha je veľmi jednoduchá: pred spánkom stlačíte tlačidlo Štart a ráno stlačením tlačidla Prehrať budete počúvať späť. História je tiež neustále aktualizovaná, vďaka čomu budete mať v priebehu času pekný prehľad.

7. Nočný záznamník

Platforma: iOS

Cena: 2,69 €

Skóre: 3 hviezdičky

Tento rekordér spánku, rovnako ako mnoho ďalších tu spomenutých aplikácií, funguje skvele ako nočný strážnik. Softvér pokračuje v práci aj po prechode zariadenia do režimu spánku, čo je samozrejme pekné. Rozhranie aplikácie je odvodené od starého magnetofónu, ktorý jej dodáva veľmi originálny vzhľad. Toto však nanešťastie neprospieva fungovaniu aplikácie a často nie je jasné, kde možno nájsť rôzne funkcie.

Nočný rekordér pracuje celú noc. To vám umožní nasledujúci deň počúvať všetko vo voľnom čase a na šok môžete zistiť, že svojmu spiacemu partnerovi rozprávate celé príbehy alebo že chodíte každú noc na prechádzku. Veľmi kompletná a dobrá aplikácia. V obchode App Store sa stále nachádzajú aplikácie, ktoré sú zadarmo a ponúkajú rovnaké funkcie.

8. Inšpektor chrápania

Platforma: iOS

Cena: 0,89 €

Skóre: 5 hviezdičiek

Prebúdzate sa niekedy s pocitom, že ste prešli celú noc, zatiaľ čo o 22:00 ste boli skutočne úhľadne zakrytí? Môže to byť len tým, že máte vážnu poruchu spánku. Hovorenie, chôdza, problémy s dýchaním, to sú veci, ktoré môžu vážne brániť spánku. SnoreSleep Inspector z GFSoft Labs sa ukázal ako veľmi efektívny pomocník pri identifikácii takýchto problémov.

Rovnako ako mnoho iných nahrávacích aplikácií, aj SnoreSleep vám umožňuje zaznamenávať všetky zvuky v noci. Dobrým doplnkom je, že si môžete aplikáciu nakalibrovať tak, aby štandardne brala aktuálnu hladinu hluku v spálni. Vďaka tomu si aplikácia ľahšie všimne napríklad chrápanie alebo rozhovor, takže ráno nájdete skutočne užitočné nahrávky. Ovládacie tlačidlá sú navyše veľké a prehľadné, vďaka čomu je táto aplikácia nevyhnutnosťou pre každého. Stojí to za jeho cenovku 0,89 centu!

9. Chrápam ťa

Platforma: Android

Cena: 1,50 €

Skóre: 3 hviezdičky

Snoring U je veľmi podrobná aplikácia, ktorej zvládnutie všetkých funkcií si určite vyžaduje istý čas. So svojou cenovkou 1,50 eur nejde o najlacnejšiu aplikáciu, ktorá stráži váš nočný spánok, ale rozsiahly spôsob prezentácie všetkých údajov je nevídaný. Aplikácia zobrazuje v krásnych grafoch, v akom čase bolo v noci najviac chrápanie, a vedie rozsiahly denník všetkých záznamov.

Okrem toho vývojár pridal aj niekoľko užitočných funkcií. Môžete napríklad nastaviť „hlasitosť chrápania“, na ktorú chcete byť upozornení. To znamená, že váš telefón vydá zvuk, po ktorom sa máte otočiť. Zvyčajne to však vedie k tomu, že sa na chvíľu prebudíte, čo je samozrejme veľmi nepríjemné.

10. Nahrávač zvukov spánku

Platforma: iOS

Cena: Zadarmo

Skóre: 4 hviezdičky

Sleep Sound Recorder robí presne to, čo naznačuje jeho názov: zaznamenáva všetky zvuky, keď spíte. Aplikácia funguje rovnako ako mnoho jej konkurentov. To znamená, že bude nahrávať, len čo sa dozvie, že v spálni sú zvuky. Takto môžete nasledujúci deň ľahko počúvať všetky zvuky. Príjemným doplnkom je, že táto aplikácia dokáže prehrať aj upokojujúce zvuky, ktoré vás uspí, a že má zabudovaný budík. Šikovné: aplikácia tiež sleduje, kedy presne zaspíte a v akom čase vstanete. Takto získate dobrú predstavu o svojom skutočnom nočnom spánku.

Robin Smit, Elmar Rekers

Copyright projectwriteasmile.com 2024

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found