Ako

Investigate Like a Pro - Nástroje pre Facebook detektíva

Facebook a súkromie sú ako voda a oheň. Napriek tomu málokto umiestni nastavenia ochrany osobných údajov a zdieľania pod lupu. Diskutujeme o nástrojoch pre detektíva z Facebooku. Čo zdieľate bez toho, aby ste o tom vedeli?

Krok 1: Vyhľadajte pomocníka

Keď sa s niekým na Facebooku spriatelíte, rýchlo zdieľate príliš veľa informácií. Naopak, môžete sa tiež pozrieť na informácie od ostatných z veľmi blízkej blízkosti. Aj keď človeka nepoznáte, Facebook vám poskytne rýchly náhľad na jeho alebo jej rodinu, priateľov, voľnočasové aktivity a informácie o polohe.

V tomto článku vám dávame do pozornosti služby www.stalkscan.com a www.stalkface.com. Pomocníci pri hľadaní fungujú najlepšie, ak ste s nejakou osobou kamaráti na Facebooku, ale pre veľa informácií to nie je ani potrebné. Prostredníctvom položky „Priatelia priateľov“ uvidíte viac, ako by ste si priali (alebo osoba, ktorú skúmate).

Krok 2: Skopírujte adresu

Dočasne aktivujte anglický jazyk pre svoj profil na Facebooku. Kliknite na šípku vedľa otáznika a prejdite na Nastavenia / Jazyk. Vyberte si na V akom jazyku chcete používať Facebook pred Angličtina USA a potvrďte pomocou Ukladajú sa zmeny.

Vyhľadajte na Facebooku svoj profil (alebo profil niekoho iného). Kliknite na profil tak, aby ste videli „facebookovú stenu“. Skopírujte odkaz z panela s adresou prehliadača a ste pripravení na svoju kariéru detektíva na Facebooku. Vložte odkaz na www.stalkscan.com alebo www.stalkface.com. Obidve služby majú veľa spoločného, ​​ale www.stalkscan.com je rozsiahlejší. Žiadna zo služieb neodhalí vašu totožnosť ani nezverejní správu na Facebooku, že vyšetrujete.

Krok 3: Sledovanie

Tieto typy webových stránok na sledovanie nič nenarušia, ale pomocou inteligentného vyhľadávania okamžite nájdu požadované informácie o osobe. Týmto spôsobom môžete rýchlo zistiť, kde niekto bol, aké komentáre dáva človek, ktoré fotografie alebo videá niekto zdieľa alebo má rád. Webové stránky www.stalkscan.com a www.stalkface.com samozrejme nie sú pozvánkou na prešetrenie niekoho, ale výzvou na dôkladnú kontrolu vašich vlastných nastavení súkromia (alebo na povzbudenie niekoho iného). Sprísnenie vašich nastavení ochrany osobných údajov nie je drina, ktorú prejdete rýchlo, pokojne si nájdite čas a pochopte všetky možnosti.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found