Preskúmanie

Klipsch The Three - všestranný a retro

Do násilia v oblasti bezdrôtového vysielania sa v týchto dňoch zapájajú aj lepšie hi-fi značky. Rovnako Klipsch, pretože tento americký staviteľ prichádza s Klipsch The Three. Drevený povrch a robustná konštrukcia nechávajú tento prenosný reproduktor vyniknúť z davu. Znie tento reproduktor tak dobre, ako vyzerá?

Klipsch The Three

cena

€ 549,-

Pripojenia

RCA vstupy (phono a line), 3,5 mm audio vstup, USB typu b

Bezdrôtový

Bluetooth (aptX), WiFi

Špičkový výkonový zosilňovač

80 wattov

Rozsah frekvencie

45 Hz - 20 kHz

Rozmery

34,82 × 17,78 × 20,3 centimetra

Váha

4,7 kila

Webová stránka

www.klipsch.com 9 Skóre 90

  • Pros
  • Kvalitná povrchová úprava
  • Mnoho možností pripojenia
  • Vstavaný phono predzosilňovač
  • Vynikajúca kvalita zvuku
  • Negatíva
  • Žiadna batéria
  • Žiadny ethernetový port

V redakcii bezdrôtové reproduktory prichádzajú a odchádzajú, ale tak krásnu kópiu ako The Three príliš často nevidíme. Ozvučnica sa skladá z dreva a hliníka a má robustnú prachovku, ktorá dodáva puzdru elegantný vzhľad. Retro vzhľad dotvárajú tradičné radiace a otočné gombíky na vrchnej strane. Aj keď je reproduktor pomerne ťažký s hmotnosťou takmer päť kíl, puzdro neobsahuje batériu. Trojka je preto primárne určená na domáce použitie.

Všestranný

Tento prenosný reproduktor má niečo špeciálne, a to zabudované phono pódium. Pokojne teda pripojte gramofón k analógovému vstupu a užívajte si vinyl. K tomuto reproduktoru môžete navyše rovnako ľahko pripojiť MP3 prehrávač alebo počítač, pretože okrem RCA vstupov vidíme USB port a 3,5 mm zvukový vstup. Klipsch The Three má tiež adaptér WiFi a Bluetooth, takže je možné aj bezdrôtové streamovanie. V skutočnosti existuje iba ethernetové pripojenie pre tých, ktorí chcú stabilné sieťové pripojenie pre zvukové súbory s vysokým rozlíšením.

Napriek tomu možno univerzálnosť The Three pochváliť. Ak je to žiaduce, môžete si z aplikácie Klipsch Stream nastaviť zvukovú sieť pre viac miestností, hoci na to potrebujete niekoľko vhodných produktov Klipsch. Streamovanie zo Spotify, Tidalu alebo z vášho vlastného hudobného servera funguje perfektne pomocou smartphonu alebo tabletu! Okrem ovládania z aplikácie pre iOS alebo Android dodáva výrobca aj jednoduché diaľkové ovládanie.

Kvalita zvuku

The Three je v podstate kompaktný stereofónny systém s dvoma 2,25-palcovými širokopásmovými zvukovými meničmi a 5,2-palcovým basovým reproduktorom zodpovedným za produkciu zvuku. Aby basy poskytli ešte väčší výkon, zariadenie má tiež dva pasívne porty bass reflex. U reproduktorov tejto veľkosti sú basy dosť hlboké. Tento bezdrôtový reproduktor produkuje čistý zvuk vo vysokých aj nízkych úrovniach. Jemné basové linky, sprievodné zbory a gitarové party vychádzajú dobre pri skromnej úrovni hlasitosti, takže reprodukcia zvuku príjemne šumí.

V tomto sa The Three líši od lacnejších značiek ako Teufel a JBL, kde sa dôraz kladie oveľa viac na veľa basov a hlasný zvuk. Aby ste zabránili strate zvuku, je nevyhnutným predpokladom usadiť sa priamo pred reproduktor. Ak mierne zvýšite úroveň hlasitosti, skrýva sa skreslenie. Mimochodom, to nie je hanba pre reproduktora tejto veľkosti.

Záver

Hľadáte nádherne dokončený bezdrôtový reproduktor, ktorý dokáže vytlačiť zo zvukových záznamov aj tie najmenšie detaily? The Three vás nesklame, pričom skladby vykazujú dostatočnú dynamiku aj pri nízkej úrovni hlasitosti. Výhoda, pretože vďaka tomu je menej pravdepodobné, že by milovníci hudby trpeli únavou z počúvania. Keď si k tomu pripočítame rozsiahle možnosti pripojenia, máme tu čo do činenia s víťazom. Nevýhody sú chýbajúce pripojenie batérie a ethernetu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found