Ako

Blokujte webové stránky v systéme Windows 10 pomocou súboru HOSTS

Je možné zabezpečiť, aby z vášho počítača nebolo možné získať prístup na konkrétne webové stránky. To je užitočné napríklad pre rodičovskú kontrolu a obchodné počítače.

Ak máte deti, ktoré sú vo veku, v ktorom chcú používať internet, je pekné mať možnosť blokovať určité webové stránky. A ak nechcete, aby boli vaši zamestnanci (alebo vy sami) počas práce vyrušovaní webmi sociálnych médií, môžete ich tiež zablokovať. Prečítajte si tiež: Čo je nové v aktualizácii Windows 10 Anniversary Update?

Každý operačný systém má súbor HOSTS, textový dokument s adresami IP a doménami, ktorý konzultuje váš počítač. Úpravou tohto textového dokumentu môžete úplne zablokovať prístup na určité webové stránky. Ak chcete súbor upraviť, musíte ho otvoriť ako správca, pretože ide o systémový súbor.

Prispôsobte si súbor HOSTS

Napíš text poznámkový blok do vyhľadávacieho poľa vedľa tlačidla štart v systéme Windows 10 a kliknite pravým tlačidlom myši na výsledok vyhľadávania Poznámkový blok. Vyberte si Spustiť ako správca. Pravdepodobne dostanete upozornenie s otázkou Chcete povoliť tejto aplikácii vykonávať zmeny vo vašom počítači? Ak s tým súhlasíte, aplikácia sa otvorí s právami správcu.

Vyberte si Súbor> Otvoriť, prejdite na C: / Windows / System32 / ovládače / atď a vyberte z rozbaľovacej ponuky nad tlačidlami Na otvorenie a Zrušiť možnosť Všetky súbory na zobrazenie všetkých typov súborov obsiahnutých v priečinku. Vyberte súbor s názvom hostitelia a kliknite na Na otvorenie.

Súbor HOSTS sa teraz otvorí s právami správcu. Umiestnite kurzor za čiaru 127.0.0.1 localhost alebo :: 1 localhost a stlačte Zadajte spustiť nový riadok. Sem zadajte IP adresu 127.0.0.1 nasleduje medzera a názov domény a rozšírenie webovej stránky, ktorá sa má blokovať. Napríklad Twitter môžete zablokovať pomocou nasledujúceho príkazu:

127.0.0.1 twitter.com

Môžete pridať toľko webových stránok, koľko chcete, každý web musí byť na novom riadku začínajúcom číslom 127.0.0.1 a medzerou. Po uložení zmien do súboru HOSTS už nebudete môcť navštíviť pridané webové stránky bez ohľadu na to, aký prehliadač používate.

Ak chcete odblokovať, znova otvorte súbor HOSTS s právami správcu a odstráňte riadky s webovými stránkami, ktoré chcete znova navštíviť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found