Ako

Týmto spôsobom môžete zabezpečiť svoju webkameru

Hackeri, ktorí môžu nabúrať vašu webovú kameru, aby mohli sledovať bez toho, aby ste si to všimli? Kedysi to znelo ako paranoidná myšlienka, ale už dávno sa dokázalo, že nejde o mýtus. Nebezpečenstvá sú veľké, a preto je rozumné podniknúť kroky, aby ste tomu zabránili. Týmto spôsobom môžete zabezpečiť svoju webkameru.

Zástrčka

Najjednoduchším a stopercentne bezpečným spôsobom, ako zabezpečiť, aby nikto nemal k vašej webovej kamere prístup bez vášho súhlasu, je vytiahnuť zástrčku. To znie veľmi jednoducho, ale je to jediný spôsob, ktorý skutočne úplne zabráni akémukoľvek použitiu webovej kamery, jednoducho preto, že nie je k dispozícii napájanie ani žiadne pripojenie. Nevýhoda? To samozrejme funguje, iba ak máte webovú kameru, ktorá je pripojená externe, a to v prípade notebookov často nie je.

Vypnite prístroj

Druhou možnosťou je deaktivácia zariadenia pomocou Správcu zariadení vo Windows. Kliknite na ikonu Štart a napíš Správa zariadení, po ktorom kliknete na nájdený výsledok. Teraz hľadajte pohár Zobrazovacie zariadenia a tam by ste mali byť pripojená webová kamera. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a potom kliknite na ikonu Vypnúť. Zariadenie sa teraz vypne. Toto je celkom bezpečná metóda, ale nie na sto percent. Teoreticky by hacker s dostatočným prístupom k vášmu počítaču mohol zariadenie znova zapnúť. Preto sa uistite, že máte vždy spustený kvalitný antivírusový program. To tiež nie je zárukou, ale hackeri radi siahajú po ovocí, ktoré visí na nízkej úrovni, takže čím tvrdšie to urobíte, tým lepšie.

Obal

Ďalšia bezpečná metóda je v skutočnosti veľmi jednoduchá. Môžete iba zakryť webovú kameru. Na fotografii na Facebooku sa nedávno ukázalo, že dokonca Mark Zuckerberg nalepil na svoju webovú kameru nálepku. Táto metóda je tiež užitočná, pretože ju môžete rýchlo zvrátiť odstránením nálepky, ak chcete používať webovú kameru. Ak navyše na Googli hľadáte výraz „kryt webovej kamery“, nájdete všetky druhy užitočných posúvačov, ktoré môžete ľahko posunúť po svojej kamere. Pamätajte však, že to iba blokuje obraz. Mikrofón môžete vypnúť kliknutím pravým tlačidlom myši na reproduktor v systémovej lište a následným kliknutím Záznamové zariadenia. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na požadovaný mikrofón a vyberte možnosť Vypnúť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found