Preskúmanie

Zoner Photo Studio zadarmo

Program Zoner Photo Studio je k dispozícii v troch verziách. Pretože okrem bezplatnej verzie, o ktorej tu diskutujeme, existujú aj varianty Home a Professional, ktoré si vyžadujú platbu. Bezplatná verzia je menej komplexná ako platená verzia, ale stále má dostatok možností.

Rozloženie a farebná schéma programu veľmi pripomína Photo-shop Elements a Lightroom so záložkami na pravej strane, ktoré vás prevedú na konkrétnu časť. Program má pekné doplnky. Týmto spôsobom môžete nielen vytvárať panoramatické fotografie, ale aj zostaviť skutočnú 3D fotografiu (anaglyph) z dvoch samostatných obrázkov. V module pre správu malé symboly na miniatúrach okamžite ukazujú, ktoré metaúdaje obsahujú. Napríklad údaje GPS alebo štítky (kľúčové slová), ale aj klasifikácia (hodnotenie od jednej do piatich hviezdičiek) a farebný štítok. Veľkým plusom je, že štítky aj klasifikácia sú kompatibilné s produktmi Adobe, takže stačí jednorazové priradenie. To sa, bohužiaľ, netýka farebných štítkov. U fotografií s údajmi GPS je možné polohu zobraziť na mape. Vstavaný editor fotografií slúži hlavne na základné úpravy a efekty.

Miniatúry okamžite ukazujú, ktoré metadáta sú prítomné.

Záver

Táto bezplatná verzia je predovšetkým rozsiahlym programom na prezeranie a správu, ktorý umožňuje aj množstvo štandardných operácií. Pozoruhodnou funkciou je vzácna schopnosť robiť 3D fotografie. Pre zanietených fotografických nadšencov je Zoner Photo Studio Free predovšetkým prvým úvodom do balíka, ktorý bude mať veľký úžitok z profesionálnej verzie. Už len kvôli surovému prevodníkovi, možnostiam HDR, porovnávaniu fotografií, správe farieb a podpore duálneho monitora.

Zoner PhotoStudio Free 12

Freeware

Jazyk Angličtina

Stiahnuť ▼ 22,5 MB

OS Windows XP / Vista / 7 (32 a 64 bit)

Požiadavky na systém 300 MHz procesor, 512 MB RAM, 300 MB miesta na pevnom disku

Rozsudok 8/10

Pros

Rozsiahle možnosti správy a prezerania

Menovky a klasifikácia sú zameniteľné

Panoráma a 3D fotografie

Negatíva

Obmedzený editor fotografií

Farebné štítky nie sú zameniteľné

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found