Preskúmanie

HTC U11 Plus - najlepší telefón HTC za posledné roky

Predaj smartfónov spoločnosti HTC sa už roky pohybuje v klesajúcej špirále, čiastočne preto, že sa zariadenia nemôžu vyrovnať konkurencii. Nedávno vydané HTC U11 Plus to mení. Veľký telefón za vynikajúcu cenu zanecháva veľmi dobrý dojem - aj keď logicky nie je lacný.

HTC U11 Plus

cena € 799,-

Farby Čierne a polopriehľadné

OS Android 8.0

Obrazovka 6-palcový LCD (2880 x 1440)

procesor 2,4 GHz štvorjadrový procesor (Snapdragon 835)

RAM 6 GB

Skladovanie 128 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 3 930 mAh

fotoaparát 12 megapixelov

(zadný), 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,8 x 7,5 x 0,85 cm

Váha 188 gramov

Iné USB-C, žiadny zvukový port 3,5 mm

Webová stránka www.htc.com 9 Skóre 90

  • Pros
  • Vynikajúci a moderný displej
  • Najvýkonnejší hardvér
  • Dual SIM
  • Veľmi dobrý fotoaparát
  • Dlhá výdrž batérie
  • Negatíva
  • Sklenená zadná strana sa zašpiní
  • Žiadny zvukový port 3,5 mm
  • Žiadne bezdrôtové nabíjanie

Veľká, predĺžená obrazovka

Rovnako ako U11, aj U11 Plus má sklenené puzdro, ktoré je nielen odolné voči vode, ale aj hladké a rýchlo sa znečistí. Bezdrôtové nabíjanie nie je bohužiaľ možné a pripojenie 3,5 mm zvukového kábla je možné iba prostredníctvom adaptéra USB-C. HTC, našťastie, poskytuje vynikajúce špunty do uší USB-C. Rovnako ako drahé telefóny od spoločností Samsung, LG a OnePlus, aj U11 Plus má 6-palcovú obrazovku s pomerom 18: 9 a vysokým rozlíšením QHD. Obrazovka s takmer predným vypĺňaním je veľmi dobrá, musí však nechať Galaxy S8 pred sebou v bodoch, ako je napríklad farebná reprodukcia. Použitá LCD obrazovka sa nemôže zhodovať s OLED panelom S8. To isté platí pre okraje obrazovky, ktoré sú u U11 Plus o niečo širšie. Aj keď má väčšia obrazovka v mnohých situáciách pridanú hodnotu, nemôžeme ju ignorovať: jedná sa o robustný telefón.

Pôsobivý hardvér

To, že je U11 Plus na ťažkej strane, má dobré vysvetlenie. 3930 mAh batéria je oveľa väčšia ako u konkurencie, takže telefón HTC vydrží bez problémov deň a pol. Nabíjanie je rýchle cez USB-C. Vďaka čipu Snapdragon 835, ktorý je takmer vo všetkých špičkových zariadeniach s Androidom, a nie menej ako 6 GB RAM, U11 Plus beží ako kúzlo. Úložná pamäť je tiež veľmi priestranná so 128 GB a v zariadení môžete - veľmi pekné - dve SIM karty.

Dobrý dojem zanecháva aj snímač odtlačkov prstov na zadnej strane, rovnako ako 12-megapixelový fotoaparát. Poskytuje ostré, verné obrázky a svoje vlastné drží aj v tme. Môžeme byť struční k softvéru Android 8.0 Oreo: je užívateľsky príjemný a aktuálny, aj keď HTC poskytuje množstvo nepotrebných aplikácií. A rám Edge Sense citlivý na stlačenie? Vďaka softvérovým aktualizáciám sa to zlepšuje, stále to však nie je vražedná funkcia.

Záver

HTC s modelom U11 Plus dodáva svoj najlepší smartphone za posledné roky a - čo je ešte dôležitejšie - môže skutočne prvýkrát konkurovať okrem iného top modelom Apple a Samsung. Model U11 Plus má inovatívny dizajn, najlepší hardvér a najnovší softvér. Fotoaparáty a výdrž batérie sú navyše vynikajúce. Za 799 eur nie je zariadenie lacné, ale v porovnaní s konkurenciou je porovnateľné s dokonca konkurenčnými cenami. Robí z U11 Plus dobrý nákup, hoci U12 je už na prahu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found