Ako

iPhone (alebo iPad) ako zvinovací meter

Priemerný človek nemusí vždy kráčať s centimetrom alebo metrom vo vrecku. A potom niekedy prídete do situácie, že si naozaj chcete niečo zmerať ... Poriadne sa pozri do vrecka! Ak v ňom nájdete iPhone, stále môžete merať.

S novšími verziami iOS (od 12) spoločnosť Apple investovala veľké prostriedky do AR alebo rozšírenej reality. Počítačom generovaný obraz sa navyše prekrýva s obrazom videným kamerou. Rozdiel však presahuje jednoduché prekrytie, pretože - v závislosti od aplikácie - je tento počítačový obraz interaktívny. Príjemné pre hru, kde vám hlavné postavy prebehnú po stole v obývacej izbe, alebo praktické napríklad v prípade aplikácie, ktorá meria veci. Je to presne posledná vec, ktorú robí aplikácia Measure. V systéme iOS ho možno nájsť predvolene, takže ho nemusíte inštalovať ani sťahovať osobitne. Spustite aplikáciu a klepnite - ak je to potrebné Zmerajte vľavo dole na obrazovke. Teraz sa zobrazí výzva na presunutie vášho iPhone, ako je to znázornené na animácii. Urobte to a potom - pri troche šťastia - budú tvary na obrazovke rozpoznané. Potom uvidíte, že sa objaví žltá bodkovaná mriežka. Potom klepnite na tlačidlo plus a zvolená plocha sa zmení na mliečne bielu. Uvidíte tiež zobrazenú dĺžku a šírku. Klepnite na tlačidlo okrúhlej fotografie a na kotúč filmu sa umiestni obrázok vrátane nameraných hodnôt a vypočítanej plochy. Šikovné, napríklad keď sa opäť prechádzate po Ikei. Ak tvar nie je rozpoznaný, potom cez palubu nie je žiadny človek. Umiestnite bodku na kruh na jednej strane meraného objektu a klepnite na tlačidlo plus. Prejdite na koniec objektu, ktorý sa má merať, a znova kliknite na +. Teraz uvidíte dĺžku na obrazovke. Rovnakým spôsobom - zachovajte plusy - je možné pridať viac meracích bodov. Hranie môže chvíľu trvať, kým sa dostanete na kĺb, ale potom to funguje pekne. Majte na pamäti, že namerané hodnoty sú menej presné, ako keby ste použili skutočný merací pásik. Nie je to nič, s čím by sa dalo pracovať presne na centimeter a zakladať drahé nákupy na meraní na iPhone! Ale užitočné pre rýchle odhady.

Úroveň

Váš iPhone má okrem meracej pásky aj vodováhu. Vykonáte to klepnutím na tlačidlo Úroveň v aplikácii Measure. Položte telefón na okraj a získate prístup k bežnej vodováhe. Ak položíte telefón naplocho, získate vodováhu, ktorá funguje vo všetkých smeroch. Porovnateľné s okrúhlym pohárom obsahujúcim vodu a vzduchovú bublinu, aké nájdete napríklad na niektorých statívoch fotoaparátov. Položenie niečoho úplne úplne plochého sa potom rýchlo zariadi. Pamätajte, že telefóny iPhone s vyčnievajúcim objektívom budú mať malú odchýlku, ak zariadenie používate v tomto plochom režime; spotrebič nikdy nie je úplne plochý! Riešením je použitie priliehavého krytu, aby už vyčnievajúca šošovka nevyčnievala. V každom prípade to tiež zabráni poškodeniu, ak zariadenie používate na materiály, ktoré by mohli spôsobiť škrabance. Myslite na kameň, betón, oceľ atď.