Ako

Listy poznámok na ploche s poznámkami Sticky Notes

Každý vie o tých nálepkách Post It, ktoré zvyčajne vyplníte bodmi, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Ale skôr ako sa nazdáte, celá obrazovka vášho počítača je pokrytá týmito listami. Pohodlnejšie je používať digitálne poznámky.

Aby si človek pamätal, veľa si stále nadšene lepí žlté (alebo inak zafarbené) samolepiace poznámky napríklad na okraj obrazovky. Ešte lepšie - pretože to priťahuje mimoriadnu pozornosť - by bolo lepiť listy na samotnú obrazovku. V papierovej verzii to nie je užitočné, pretože už nevidíte podkladovú obrazovku. Preto virtuálnu verziu lepivých listov nájdete aj v systéme Windows 10. V ponuke Štart kliknite na ikonu Lepiace poznámky (alebo Lepiace poznámkyak používate holandskú verziu systému Windows 10). Okamžite uvidíte, ako sa objaví panenský prázdny žltý plátok listu. A okno s otázkou, či chcete povoliť funkciu Insights. Aby ste spoločnosti Microsoft zabránili čítať spolu s vašimi poznámkami, odporúčame vám to urobiť Teraz nie kliknúť.

Farba

Farbu listu môžete podľa potreby upraviť kliknutím na tlačidlo s tromi bodkami v pravom hornom rohu obrazovky. Uvidíte tiež nastavovací prevodový stupeň. To vedie k jedinej dostupnej možnosti: Zapnutie alebo vypnutie štatistík. Ak všetko dobre dopadne, vypnú sa. Kliknite na znamienko plus v ľavom hornom rohu vyplneného alebo neúplného listu poznámok a pridáte novú kópiu. Týmto spôsobom môžete celú svoju pracovnú plochu „papierovať“ lepkavými listami. Kliknutím na kôš poznámku odstránite. Ak chcete poznámky rýchlo použiť, môžete aplikáciu umiestniť na panel Rýchly štart priamo napravo od tlačidla Štart. Ak to chcete urobiť, kliknite v ponuke Štart pravým tlačidlom myši na ikonu Rýchle poznámky. A potom v otvorenej kontextovej ponuke nižšie Viac na Pripnúť na hlavný panel. Pokiaľ program nezatvoríte, pojmy zostanú viditeľné. Aj keď ste zavreli Windows a reštartovali. Šanca, že vám chýba pripomenutie, je preto malá. Bohužiaľ nie je možné sledovať lepiace poznámky v hornej časti iných aplikácií.

Všetky svoje poznámky nájdete v zozname poznámok kliknutím na tri vodorovné bodky v nástroji. Môžete tiež synchronizovať poznámky medzi zariadeniami a aplikáciami, ako sú OneNote Mobile, Microsoft Launcher pre Android a Outlook pre Windows. Ak to chcete urobiť, vráťte sa späť do ponuky Zoznam poznámok a stlačte rýchlostný stupeň v pravom hornom rohu okna. Potom sa prihláste a synchronizujte svoje poznámky do cloudu.

V poznámkach môžete tiež vyhľadávať zadaním hľadaného výrazu do vyhľadávacieho poľa v hornej časti zoznamu poznámok alebo ich môžete vyhľadávať stlačením kombinácie klávesov CTRL + F na klávesnici. Zoznam poznámok je filtrovaný iba pre poznámky, ktoré obsahujú hľadaný výraz.