Ako

Register v programe Word 2010

Pravdepodobne ste to videli v zadnej časti knihy alebo v dokumente Word: rozsiahly zoznam kľúčových slov s odkazmi na stránky, na ktorých sa dané slovo nachádza. Zdá sa to ako veľa práce, ale takýto index sa dá ľahko vytvoriť. Aj keď to chce čas a musíte si dobre premyslieť, ako to celé chcete navrhnúť a ktoré slová do toho chcete zahrnúť. S tým druhým si musíte prísť sami, my vám môžeme pomôcť po technickej stránke.

Jedna úroveň indexovej značky

Aby bolo možné experimentovať s generovaním indexu, je užitočné mať dokument s množstvom informácií. Je dôležité vedieť, že index môže obsahovať hlavnú položku a podpoložku (pozri to ako hlavnú kategóriu a podkategóriu). Vyhľadajte v texte slovo, ktoré je relevantné, a vyberte ho. Text, ktorý používame ako príklad, sa týka iPadu, takže slovo iPad je irelevantné, pretože o tom je celý text. Vyberáme slovo displej, pretože je to relevantné. Po výbere slova kliknite na kartu na páse s nástrojmi Referencie a potom na tlačidlo Položkaoznačiť (alebo použite kombináciu klávesov Alt + Shift + X). Okno Položka registraoznačiť sa zobrazí so zvoleným slovom. kliknite na Označiť. V texte sa teraz objaví kód označujúci, že slovo bolo označené na indexovanie. Okno zostáva otvorené, aby ste mohli kliknúť na všetky slová, ktoré chcete indexovať.

Výberom slova a kliknutím na položku Označiť položku sa slovo pridá do indexu.

Indexová značka s dvoma úrovňami

V prvom kroku sme vytvorili indexovú značku s hlavnými údajmi. Teraz vytvoríme jeden s podpoložkou. Vyberte príslušné slovo v texte, ktoré patrí do hlavnej kategórie. V našom texte napríklad slovo scratch spadá pod zobrazenie kategórie. V okne Položka registraoznačiť sa automaticky poškriabe Hlavný detail zverejnené, ale to nechceme. Skopírujte tento text (Ctrl + C) a vložte ho do poľa Čiastkové údaje (Ctrl + V). Včela Hlavný detail teraz zadajte slovo a kliknite na Označiť. Za vybrané slovo sa opäť vloží kód, ktorý sa však tentoraz skladá z dvoch slov, ktoré ste zadali. Mimochodom, nenechajte sa vystrašiť ďalšími kódmi (bodkami, znakmi), ktoré sa v texte vyskytujú, Word prešiel do režimu, v ktorom sa zobrazujú kódy na formátovanie. Na karte Štart uvidíte obrátené P (¶), kliknutím sa vrátite späť do normálneho zobrazenia alebo použite Ctrl + *.

Definovaním hlavných a čiastkových údajov získate veľmi podrobný index.

Vytvoriť index

Kódy zobrazené v texte pre vás pravdepodobne veľa neznamenajú, pretože to vôbec nevyzerá ako index. Je to preto, že nejde ani o index, stále si ho musíte vygenerovať sami na základe kódov, ktoré ste práve vložili. Ak ste prešli celým textom a označili všetky slová, ktoré chcete zahrnúť do indexu, môžete index vygenerovať. Môžete to samozrejme robiť aj medzi tým, pretože po vygenerovaní môžete index jednoducho znova vymazať. Prejdite na novú stránku v dolnej časti dokumentu a kliknite na kartu Referencie vedľa Označiť položku podľa Registervložiť. Okno Register sa teraz zobrazí, kde môžete určiť, ako má index vyzerať (napríklad číslovanie stránok zarovnaných doprava, počet stĺpcov atď.). V dolnej časti na Rozloženie môžete zvoliť rôzne rozloženia, aby ste si mohli vyskúšať, čo je pre váš dokument najlepšie. kliknite na Ok vygeneruje index a zobrazí sa úplne abecedne vrátane odkazov na stránky.

Keď vygenerujete index, všetko sa zrazu vyjasní. Úžasne jasný zoznam kľúčových slov.