Preskúmanie

OnePlus 5 - Vlajková loď proti vlajkovým lodiam

Jeden, dva, tri, tri T, päť. OnePlus má zvláštny spôsob počítania, pretože štyri sú v Číne nešťastné číslo. Nie je nič neobvyklé, že OnePlus 5 opäť stavia konkurenciu na špici so špičkovými špecifikáciami, duálnym fotoaparátom a konkurencieschopnou cenou.

OnePlus 5

cena € 499,- / € 559,-

Farba Šedá / čierna

OS Android 7.1

Obrazovka 5,5 palca amoled (1 920)

procesor 2,45 GHz oktacore (Qualcomm Snapdragon 835)

RAM 6 GB / 8 GB

Skladovanie 64 GB / 128 GB

Batéria 3 300 mAh

fotoaparát 16 a 20 megapixelový duálny fotoaparát (zadný), 16 megapixelový (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 4.1, WiFi, GPS

Formát 15,4 x 7,4 x 0,7 cm

Váha 153 gramov

Iné Skener odtlačkov prstov, USB-C, Dual SIM

Webová stránka //oneplus.net 8 skóre 80

  • Pros
  • Oxygen OS
  • Obrazovka
  • Rýchlo
  • Budujte kvalitu
  • Dashcharge
  • Negatíva
  • Žiadny slot na pamäťovú kartu
  • Nie je vodotesný
  • Životnosť batérie

Pretože OnePlus na rozdiel od spoločností Samsung a Apple ponúka vždy špičkový smartphone za konkurenčnú cenu, svoje zariadenia vždy nazývajú „zabijakmi vlajkových lodí“. Cena smartfónu OnePlus sa ale zvýšila z približne 300 eur v čase prvého zariadenia na 500 eur (560 pri luxusnejšom variante). Výsledkom bolo, že som bol počas prezentácie trochu sklamaný. Môžete stále také zariadenie označiť za vlajkovú loď, ak umiestnite svoje zariadenie do najvyššej cenovej kategórie? Bez ohľadu na to je OnePlus 5 viac na krk ako predtým s vlajkovými loďami Samsung, Apple, Sony, LG, HTC a Huawei.

Pokiaľ ide o technické parametre, je to v poriadku: procesor Snapdragon 835 je v súčasnosti jedným z najvýkonnejších procesorov smartfónov. K dispozícii sú dve verzie, jedna so 64 GB úložného priestoru a šiestimi gigabajtmi RAM a varianta, ktorá stojí o šesťdesiat eur viac, ktorá má 128 GB a osem gigabajtov (!) RAM na palube. Množstvo RAM je trochu prehnané. Sám som nikdy nebol krátky so štyrmi gigabajtmi, ani keď som dal smartphone do ohňa. Množstvo pracovnej a úložnej pamäte je v každom prípade príjemné pre tých, ktorí používajú veľa aplikácií. Množstvo úložnej pamäte však nie je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty, ale je možné vložiť ďalšiu SIM kartu. To je trochu čudné, veľa smartfónov ponúka miesto pre pamäťovú kartu alebo druhú SIM kartu.

Otvorenie mnohých aplikácií tiež znamená, že spotrebujete viac energie. Topánka sa tam trochu zaštipne.

Batéria

Ale mať veľa aplikácií otvorených tiež znamená, že spotrebujete viac energie. Topánka sa tam trochu zaštipne, pretože 3 300 mAh batéria vám skutočne neposkytuje najlepšiu výdrž batérie. Niekedy mám problém prekonať deň, najmä keď mám zapnutú VPN a pripojený k športovému náramku cez bluetooth. To sa mierne líši od Zenfone Zoom S od Asusu, ktorý má približne rovnakú cenovku. Až na výdrž batérie však tento smartfón poráža OnePlus 5 na všetkých frontoch.

Našťastie sa OnePlusu darí rozumne zmierňovať utrpenie pomocou Dash Charge: špeciálnej nabíjačky, ktorá nabíja zariadenie veľmi rýchlo prostredníctvom jeho USB-C portu. Musíte však so sebou nosiť špeciálnu nabíjačku Dash Charge. Mimochodom, smartphone sa nabíja aj cez všetky ostatné nabíjačky USB-C, ale menej rýchlo.

Ľahký kov

Kvalita zostavenia tiež dáva zariadeniu vzhľad, aký majú ostatné špičkové zariadenia, ako napríklad Huawei P10 a iPhone 7 Plus, ktoré majú tiež kovový povrch. Na obrázkoch, ktoré OnePlus použil počas oznámenia, sa OnePlus veľmi podobal na iPhone 7 Plus, ale iba s konektorom pre slúchadlá. Našťastie, keď som sa prvýkrát chytil zariadenia, tento dojem sa trochu znížil. Zariadenie je zozadu zaoblené a napriek rovnakej veľkosti obrazovky 14 cm je zariadenie vďaka tenším okrajom obrazovky oveľa kompaktnejšie.

Kovová zadná strana zaisťuje, že zariadenie nie je takým obrovským magnetom na odtlačky prstov, ale navyše je veľmi ľahké, pevné a kvalitné. Zadný fotoaparát zdobí duálny fotoaparát, zatiaľ čo skener odtlačkov prstov je pripevnený k prednej strane. Tento skener je tiež domovským tlačidlom, ale je trochu zvláštne, že sa nedá stlačiť.

Na ľavej hornej strane je posúvač, ktorým sa zvukový profil zapína, vypína alebo nenarúša. Aj keď sa tlačidlo nachádzalo aj na OnePlus 3, je tiež trochu skopírované z iPhonu. Navyše som si osobne nemyslel, že to bolo obohatenie prístroja, pretože posúvač vo vrecku mi niekedy skočil.

Obrazovka

Rovnako ako jeho predchodcovia má zariadenie 5,5-palcovú (14 cm) obrazovku Full HD. S ohľadom na trochu sklamanú životnosť batérie bolo toto rozlíšenie správnou voľbou a ak nepoužívate svoj smartphone na VR, rozdiel je ťažko viditeľný. Obrazovka je veľká, ale veľkosť OnePlus 5 je však v medziach kvôli tenkým okrajom obrazovky a tenkej konštrukcii. Umiestnenie skenera odtlačkov prstov pod obrazovku robí zariadenie o niečo predĺženejším, ale skener na tomto mieste funguje najprirodzenejšie.

O kvalite obrazovky sa tiež píše. Obzvlášť farebná reprodukcia je úžasná. Najmä ak ste fotili farebné fotografie za dobrých svetelných podmienok (o fotoaparáte vám poviem za minútu), potom farby narazia na prírodu neskutočne verne. Tým sa líši napríklad od Samsungu Galaxy S8, ktorý má tendenciu farby trochu preháňať. Pretože ide o obrazovku AMOLED, čierna je skutočne hlboká čierna, takže medzi samotným čiernym zariadením a obrazovkou nie je takmer žiadny prechod. Pôsobivé.

Keď som bol na prudkom slnečnom svetle, OnePlus 5 mal nejaké problémy s dostatočným osvetlením obrazovky, aby dokázal všetko správne prečítať.

Dvojité videnie

Len na papieri je fotoaparát pôsobivý. Nielen duálny fotoaparát na zadnej strane, 16 a 20 megapixelov, clona f / 1,7 (a f / 2,6) a veľkosti pixelov 1,12 a 1 µm sú dobré na vychvaľovanie práv. Dva dobré objektívy sú pekné na papieri, ale je stále dosť ťažké dosiahnuť, aby fungovali dobre spolu so softvérom. Spoločnosť Huawei v spolupráci s firmou Leica vložila veľa peňazí a výskumu do fungovania dualcam. Apple to nesprávne vyhodnotil, takže režim portrétu, ktorý rozmazáva pozadie, sa objavil až o mesiace neskôr prostredníctvom aktualizácie a model Zenfone, ktorý som nedávno testoval, sa občas udusil, čo spôsobilo, že časti neboli na mieste, akoby sa niekto pohyboval v panoráme.

Duálny fotoaparát OnePlus 5 je dobre nastavený a sníma nádherné fotografie so viditeľným množstvom farieb a detailov. Rovnako ako v prípade iPhonu 7 Plus sa fotoaparáty používajú na umožnenie určitého druhu optického zväčšenia pomocou širokouhlého objektívu a menšieho objektívu. Tlačidlo priblíženia prepína displej. OnePlus 5 napriek tomu nie je z pohľadu fotoaparátu zabijakom vlajkovej lode. Keď musí fotoaparát robiť svoju prácu v tmavších prostrediach alebo vonku, keď je zamračené, je príliš veľa šumu a rozmazania.

Dva objektívy sú úplne odlišné, keď vezmete do úvahy počet megapixelov, clonu a veľkosť pixelov. Pri použití širokouhlého objektívu a objektívu so zoomom je však badateľných niekoľko rozdielov. Zdá sa teda, že OnePlus má dobre zariadené, aby tieto dva objektívy spolupracovali optimálne. Ale napriek tomu musia stále uznávať svojich nadriadených vo vlajkových lodiach HTC, Samsung, Apple a podobne.

Úchvatne dobré

Čo však urobilo z OnePlus 5 jeden z najpríjemnejších smartfónov, ktoré som mohol testovať, bol spôsob, akým OnePlus berie Android 7.1 do svojich rúk. Alebo skôr, ťažko sa o to postará. OS Android skin Oxygen nemá žiadny zbytočný bloatware a žiadne radikálne zmeny v Androide, v skutočnosti máte viac možností, ako si všetko navrhnúť podľa vlastného vkusu. Android je v plnom kvete. Prehľadová obrazovka, ktorá sa zobrazí, keď prejdete po úvodnej obrazovke doprava (kam iní výrobcovia umiestňujú Google Now, Bixby a podobne), je prehľadný zoznam, v ktorom môžete vertikálne rolovať a tiež pridávať widgety. Užitočné!

Bežne mám pri testovaní smartfónov tendenciu inštalovať Nova Launcher, aby som mal zo zariadenia trochu pocit Androidu. OnePlus 5 je výnimkou, čo je veľmi veľké plus.

Android je v plnom kvete.

Záver

OnePlus 5 nie je zabijakom vlajkových lodí, aký bol v čase prvého smartfónu OnePlus. Cena je na to jednoducho príliš vysoká, 500 (alebo 560) eur je v skutočnosti iba v cenovej kategórii vlajkovej lode. OnePlus 5 sa však dá nazvať impozantným vlajkovým konkurentom. Kvalita zostavenia je pôsobivá (aj keď mi chýba vodotesnosť), vďaka systému Oxygen OS systém Android prekvitá, obrazovka je nádherná a technické parametre vynikajúce. 8 GB RAM a 128 GB úložný priestor ponúka veľa priestoru pre mnoho a veľa aplikácií. O niečo menšia batéria sa s tým však nerýmuje. To je hanba. Čakal som tiež viac od fotoaparátu. V zložitých svetelných podmienkach musí tento uznať svoju prevahu v ostatných vlajkových lodiach.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found