Preskúmanie

Casio Edifice EQB-500 - krásny, nie inteligentný

Máte inteligentné hodinky všetkých tvarov a veľkostí: od štandardných hodiniek, ktoré po upozornení vibrujú, až po kompletné minipočítače na zápästí. Medzi nimi by mal byť aj Casio Edifice EQB-500. Absencia skóre v tejto recenzii však naznačuje, že niečo nie je v poriadku ...

Robustné, ale krásne hodinky

Na zápästí nosíte hodinky každý deň. Všeobecne sa považuje za doplnok, čo znamená, že by mal vyzerať pekne. Casio ako jedna z najslávnejších značiek hodiniek vie, ako navrhnúť nádherné hodinky. Toto je tiež viditeľné v tejto budove Casio. Tieto hodinky sú odolné vďaka veľkým tlačidlám na boku a číselníku s rôznymi hodinami. Čierna verzia, ktorá sa tu testuje, obsahuje aj červené prvky, ktoré poskytujú ešte tvrdší dizajn. Prečítajte si tiež: Nositeľné doplnky - čo to vlastne je?

Existuje veľká šanca, že sa vám hodinky budú páčiť, ak máte radi o niečo väčšie hodiny.

Hodinky obsahujú oceľový pás, ktorý je po prijatí veľmi veľký. Takže ak nie ste gigant, je pravdepodobné, že budete musieť pásmo zúžiť. Hrúbku hodiniek možno považovať za nevýhodu. Sú oveľa hrubšie ako priemerné hodinky, a preto trochu vyčnievajú. S chôdzou pri stenách buďte opatrní, pretože šanca, že sa s týmito hodinkami poškriabete po stene, je podstatne vyššia ako pri tenších hodinkách.

Začnite s produktom Casio Edifice EQB-500

Malo by to byť veľmi jednoduché, ale naše testovacie zariadenie bohužiaľ nepracovalo správne a vôbec sme ho nedokázali pripojiť k telefónu. Napriek tomu by operácia mala byť jednoduchá. Najskôr si stiahnite aplikáciu Casio Watch +. V tejto aplikácii vyberte hodinky, ktoré používate, a potom stlačte Ďalšie. Potom sa zobrazí výzva, aby ste na pol sekundy stlačili tlačidlo vľavo dole na hodinkách. Ak všetko pôjde dobre, hodinky by sa mali pripojiť k vášmu telefónu. Bohužiaľ sme dostali chybové hlásenie so štyrmi rôznymi zariadeniami, od iPhonov po Samsung Galaxy. V obchodoch s aplikáciami sa ostatní používatelia tiež sťažujú na problémy s pripojením hodiniek. Je teda načase, aby spoločnosť Casio optimalizovala svoje aplikácie pre iOS 8 a širšiu škálu zariadení s Androidom.

Bohužiaľ sme nijako nedali zariadeniu pracovať s telefónom.

Čo má robiť

Ak to zvládnete do práce, s hodinkami by ste mali byť schopní robiť niekoľko vecí prostredníctvom telefónu. V prvom rade sú hodinky postavené pre ľudí, ktorí veľa cestujú. Napríklad časové pásmo sa automaticky zmení a časové pásmo iného miesta na svete môžete zobraziť v malých hodinách na číselníku. Toto by ste mali byť schopní ľahko nastaviť pomocou aplikácie. Okrem toho si môžete tiež nastaviť budík a máte k dispozícii stopky.

Mali by ste byť schopní pripojiť hodinky k telefónu pomocou tlačidla Bluetooth na bočnej strane.

Ďalšou pozoruhodnou možnosťou je rýchlomer alebo rýchlomer. Pomocou číselníka, ktorý zvyčajne označuje deň v týždni, môžete merať aj rýchlosť. Nie veľmi praktické, pretože je maličké. Skôr pekná možnosť, ktorá, bohužiaľ, pridáva ešte málo.

Na hodinách môžete vidieť okrem iného aj rýchlomer.

Najpríjemnejšou a najužitočnejšou možnosťou týchto hodiniek je takzvaný „Phone Finder“. Stlačením tlačidla v pravom dolnom rohu hodiniek sa váš telefón rozsvieti a prehrá vyzváňací tón.

Navyše sa nikdy nemusíte báť prázdnych hodiniek, pretože technológia Tough Solar ich nabíja vďaka solárnej energii. Ďalšou praktickou výhodou je, že hodinky sú podľa Casia vodotesné až do 100 metrov.

Záver

Pre možnosti si tieto hodinky nekupujete. Nemôžete to nazvať skutočnými inteligentnými hodinkami, pretože pri toľkých možnostiach nie sú ani zďaleka také inteligentné. Ide skôr o to, že ho môžete pripojiť k telefónu, ako o to, že vám skutočne pomôže. Dôvod na zakúpenie týchto hodiniek bude ten, že si len myslíte, že sú neuveriteľne krásne. Či ste ochotní za to zaplatiť 400 eur, je len na vás.

Pretože sme neboli schopní otestovať „inteligentné“ funkcie prístroja Casio Edifice EQB-500, je ťažké ohodnotiť tento gadget tvrdým skóre. A ani sme to neurobili. Inteligentné hodinky, ktoré sa nemôžu pripojiť k smartfónu, sa samozrejme neodporúčajú, nech vyzerajú akokoľvek krásne. Dúfame, že budeme môcť prevziať kontrolu nad softvérom, ak softvér funguje správne.

Casio Edifice EQB-500

Cena: 399,-

Hodiny: Analógové

Vodeodolný: Až 100 metrov

Typ batérie: CTL1616

Presnosť: +/- 15 sekúnd za mesiac

Hmotnosť: 199 gramov

Rozmery: 52 mm x 48,1 mm x 14,1 mm

Klady:

+ Dizajn

Zápory:

- Bluetooth nefunguje správne

- Obmedzené funkcie

- Cena