Preskúmanie

Samsung Galaxy S9 + - predvídateľne kompletný

Pokiaľ ide o smartfóny, spoločnosť Samsung má u modelu Galaxy S9 + dobrú povesť. Predchodcovia zaujali najmä dizajnom, obrazovkou a fotoaparátom. Ale u Samsungu Galaxy S9 + sa zdá, že sa toho zmenilo len málo, stačí to na udržanie dobrého mena?

Samsung Galaxy S9 +

cena € 949,-

Farby Modrá, fialová, čierna

OS Android 8.0

Obrazovka 6,2 palca (2960 x 1440)

procesor Oktacore 2,7 GHz (Exynos 9810)

RAM 6 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 3 500 mAh

fotoaparát 12 megapixelový duálny fotoaparát (zadný), 8 megapixelový (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, NFC, WiFi, GPS

Formát 15,8 x 7,4 x 0,8 cm

Váha 189 gramov

Iné Skener odtlačkov prstov, USB-C, port pre slúchadlá, vodotesný

Webová stránka //www.samsung.com 7 skóre 70

  • Pros
  • (Vodotesná) kvalita zostavenia
  • Obrazovka
  • Fotoaparáty
  • Negatíva
  • Chaotický softvér
  • Veľa nadbytočných funkcií
  • Výdrž batérie je trochu sklamaním

Stav smartfónov v najdrahšom cenovom segmente možno nazvať smutným. Výrobcovia Androidov stále otrocky kopírujú príklad spoločnosti Apple a nastavovaný príklad je často dokonca v neprospech používateľa. Ceny enormne stúpajú, inovácie stagnujú, chýba základný port pre slúchadlá, chýba kapacita batérie a kopírujú sa triky ako zárez. Najkompletnejšie smartfóny sa v súčasnosti, zdá sa, ponúkajú v strednom segmente. Spoločnosť Samsung stále trochu pláva proti prúdu a ponúka čo najviac s modelom S9 + ako obvykle. Možno trochu príliš. Ale bohužiaľ aj za cenu, ktorá sa zvyšuje.

Galaxy S9

Až doposiaľ spoločnosť Samsung vždy uvádzala bežnú verziu a mimoriadne veľkú verziu Plus svojho špičkového zariadenia. Galaxy S9 + má väčšiu obrazovku a väčšiu kapacitu batérie. Pri sérii S9 vybavil Samsung (rovnako ako Apple) variant plus duálnym fotoaparátom. Galaxy S9 stojí 849 eur, za S9 + zaplatíte 949 eur.

Dokončené

Galaxy S9 + ponúka priestor pre pamäťovú kartu alebo druhú SIM kartu, port pre slúchadlá s podporou vysokého zvukového rozlíšenia, dobrý duálny fotoaparát, krásnu obrazovku so zakriveným povrchom, výkonný procesor, snímač odtlačkov prstov, stereofónne reproduktory a nabíjaciu kanvicu sa dá robiť bezdrôtovo alebo super rýchlo pomocou rýchlonabíjačky. To je zakomponované do krásneho, vodotesného krytu, z ktorého takmer celú prednú časť tvorí obrazovka.

Aj obsah balenia je pozoruhodne kompletný, v balení nájdete okrem prístroja a nabíjacieho kábla a adaptéra aj vynikajúce špunty do uší AKG a adaptér USB-C na micro-USB, aby ste mohli ďalej používať starú nabíjačku, ak je to požadované.

Samsung sa tiež snaží byť čo najkompletnejším v softvérovej oblasti s Galaxy S9 +. Vďaka odomykaniu tvárou je Bixby Assistant, kópia Animoji od spoločnosti Apple (nazývaná AR Emoji), schopnosť nahrávať videá v spomalenom formáte, nádherný (rozpoznateľný) vzhľad Androidu a veľa predinštalovaných aplikácií a funkcií. Spoločnosť Samsung toto všetko spracováva v výrazne upravenej verzii najnovšej verzie systému Android: Android 8 (Oreo).

Niektoré časti sú dosť nadbytočné, Bixby stále nevie, ako dokázať svoju nevyhnutnosť, monitor srdcového tepu (na zadnej strane smartfónu) má nulovú pridanú hodnotu, AR Emoji sú nemotorné, zariadenie je nabité duálnymi aplikáciami (dva prehliadače) , obchody s aplikaciami, aplikácie pre zdravie a ďalšie) a navyše model S9 + zneužívajú spoločnosti McAfee a Microsoft na zavádzanie (často nepotrebných) služieb. To, bohužiaľ, nie je veľmi prekvapujúce, v praxi si vyberiete, čo chcete používať, a nadbytočné veci ignorujete. Všetky tieto zabudované funkcie a služby spôsobili neprehľadnosť ponuky nastavení.

Spoločnosť Samsung dodáva smartphone, ktorý je čo najkompletnejší, ale Samsung je tu trochu ohromený.

Galaxy S8

Napriek tomu, že Galaxy S9 + má čo ponúknuť, kúpu je ťažké ospravedlniť. Rozdiely s Galaxy S8 + sú minimálne. Zariadenia vyzerajú takmer rovnako a pri používaní si všimnete malý rozdiel v rýchlosti. Galaxy S8 + vás vyjde asi na 650 eur. To ušetrí asi 300 eur. To je veľa peňazí za doplnky, ktoré S9 + ponúka, ako napríklad lepšie umiestnenie skenera odtlačkov prstov, duálny fotoaparát a drobné vylepšenia obrazovky a technických údajov.

Pôsobivé

Kto však uprednostňuje najlepší smartfón Galaxy a dlhšiu podporu aktualizácií, skončí pri Galaxy S9 +. Rovnako ako jeho predchodcovia, špičkové zariadenie od spoločnosti Samsung nie je absolútne nesprávnou voľbou. Napríklad obrazovka má opäť lízať prsty. Je obdivuhodné, že sa spoločnosti Samsung podarilo umiestniť tak obrovskú obrazovku do krytu prijateľnej veľkosti. Použil sa na to alternatívny pomer strán 18,5 x 9, ktorý má zaoblené hrany, takže vyzerá, akoby na bočnej strane zariadenia neboli žiadne hrany. Uhlopriečka obrazovky je teda 6,2 palca, prevedených je 15,8 centimetra.

Obrazovka je z hľadiska kvality pôsobivá. Obraz je ostrý vďaka rozlíšeniu 2960 x 1440. Farebná reprodukcia a čistota sú tiež mimoriadne dobré. Na tejto obrazovke je radosť prezerať fotografie a videá. Farby sú trochu prehnané, a preto nie vždy zodpovedajú prírode. Ale o to pôsobivejšie. Mimochodom, pár vecí môžete v nastaveniach zmeniť sami. S9 + má jednu z najkrajších obrazoviek, aké som zatiaľ na smartfóne videl, iba obrazovka iPhonu X pôsobí vďaka svojmu jasu trochu viac dojmom.

fotoaparát

Spoločnosť Samsung má v oblasti fotoaparátov dobrú povesť. Galaxy S7 a Galaxy S8 sme od nás zvolili za najlepší telefón s fotoaparátom za posledné dva roky (v uvedenom poradí). Spoločnosť Samsung sa však čoraz viac snaží udržať náskok pred spoločnosťou Apple, ktorá sa v oblasti fotoaparátov vracia.

Fotoaparát vyniká novou funkciou: nastaviteľnou clonou. Clonu objektívu je možné mechanicky nastavovať medzi hodnotami f / 2,4 a f / 1,5. Clona určuje dopad svetla na fotografiu, čím nižšia je hodnota, tým lepšie je zariadenie schopné fotografovať v prostredí so slabým osvetlením. Vďaka nastaviteľnej clone máte za každých okolností najlepšiu možnú fotografiu, či už máte vo svojom okolí veľa svetla alebo je svetla málo. Ak manuálne prepínate medzi hodnotami clony, ťažko si všimnete akýkoľvek rozdiel, dôležitá je napríklad aj rýchlosť uzávierky a ďalšie nastavenia. Aby ste nastaviteľnú clonu využili čo najlepšie, musíte sedieť pevne na tlačidlách - alebo používať fotoaparát v automatickom režime. Táto inovácia však prospieva kvalite fotografií.

Plusová verzia S9 má duálny fotoaparát. Širokouhlý objektív a teleobjektív, aby ste mohli prepínaním fotoaparátov opticky zväčšovať a zmenšovať. Môžete s ním tiež vytvoriť nádherné portréty pomocou efektu hĺbky ostrosti, ktorý rozostrí pozadie.

Profesionálny režim ponúka nadpriemerný počet možností pre pokročilých fotografov, aby si nastavili všetko podľa svojich predstáv. Nech použijete ktorúkoľvek možnosť, fotografie sú veľmi pôsobivo dobré. Detaily a dynamický rozsah sú dobré. Farby, rovnako ako obrazovka, sú trochu na prehnanej strane, čo nie je negatívum, ale vynikne, ak dáte fotografiu vedľa fotografie iPhone, ktorá sa vo všeobecnosti javí o niečo prirodzenejšia.

Extra

Ďalšou funkciou fotoaparátu je Bixby Vision, ktorá rozpoznáva objekty v obraze z kamery a zobrazuje viac informácií. To funguje pekne a to je skvelé. Je to iba trik. To isté platí pre AR Emoji, funkciu skopírovanú z Apple. Vďaka rozpoznávaniu tváre je z vás vytvorená figúrka podobná komiksu, ktorá preberá vaše pohyby a výraz tváre. Konečný výsledok sa so mnou veľmi nepodobal a jeho užitočnosť mi úplne uniká. Rovnako ako mnoho zabudovaných filtrov podobných Snapchatu, aj vy si môžete dať svoju selfie. Naozaj to čakáte, potom si len nainštalujete Snapchat?

Viac na mňa urobí dojem funkcia spomaleného nahrávania, pri ktorej je možné videá spomaliť na 960 snímok za sekundu. Po niekoľkonásobnom cvičení vytvára fantastické videá.

Powerhouse

Galaxy S8 bol rýchly a úprimne povedané, všimol som si malý rozdiel v praxi so S9 +. Referenčné hodnoty tiež ukazujú niekoľko významných rozdielov. O to viac sa zdôrazňuje, že S9 môžete vnímať skôr ako evolúciu než ako úplnú generálnu opravu. Zariadenie má viac pamäte RAM (6 GB) a tento rozdiel si všimnete, ak máte otvorených veľa aplikácií alebo sú spustené ťažšie aplikácie (napríklad hry).

Výdrž batérie poskytuje zmiešané pocity. Na jednej strane je výdrž batérie v pohotovostnom režime dobrá. Ak zariadenie príliš nepoužívate, môžete ľahko nabiť batériu jeden a pol dňa až dva dni. Aj keď som aktivoval „vždy na displeji“ (ktorý na obrazovke vždy zobrazuje hodiny). Keď som však zariadenie používal častejšie, dokonca aj na jednoduché úlohy, ako je čítanie pošty alebo odosielanie WhatsApp, výdrž batérie bola čoskoro oveľa menej pôsobivá. Niekedy bolo náročné prekonať deň s plnou batériou, našťastie rýchla nabíjačka túto bolesť trochu zmierňuje.

Softvér

Pri recenziách smartfónov Samsung je to takmer kopírovanie a vkladanie. Konštrukcia a diely sú pôsobivé. Existuje riešenie po softvérovej stránke. S9 + nie je výnimkou, bohužiaľ. Je pravda, že spoločnosť Samsung tvrdo pracovala na tom, aby krásne zobrazila Android a jeho aplikácie v jedinečnom štýle Samsung. Galaxy S9 + tiež beží na nedávnej verzii pre Android a na primerane aktuálnej bezpečnostnej záplate (január 2018). Ale už som písal o hojnosti funkcií a ponuke nastavení, ktorú je ťažké poraziť. To musí byť lepšie.

V ponuke nastavení nemožno prechádzať po zemi.

Aplikácia Bixby má vlastný prehľad, ktorý sa zobrazí, keď potiahnete prstom po domovskej obrazovke doprava. Získate prehľad podobný Asistentovi Google s informáciami o počasí, premávkou, kalendárom, titulkami správ a ďalšími. Prehľad Google bohužiaľ vie, ako mi poskytnúť lepšie informácie. Asistenta reči je možné použiť, ak s ním hovoríte anglicky. Pri správnom počúvaní a odpovedaní má však Bixby pred sebou ešte dlhú cestu vo vývoji. Pozitívne je, že tlačidlo Bixby na ľavej strane zariadenia je možné vypnúť. S S8 to nebolo možné a stlačenie tlačidla (či už bolo zariadenie v pohotovostnom režime alebo nie) vás vždy priviedlo priamo k prehľadu. Aby ste sa zbláznili. Aj keď teraz môžete toto tlačidlo vypnúť, nemôžete mu dať inú funkciu, ako napríklad tlačidlo spúšte fotoaparátu. To je trochu hlúpe.

Záver

Podľa očakávania je Galaxy S9 + najkompletnejším smartfónom, aký si môžete kúpiť v najdrahšej cenovej kategórii a bezpochyby najlepším Android smartfónom súčasnosti. Znovu na mňa veľmi urobila dojem obrazovka, kvalita zostavenia a najmä fotoaparát. Galaxy S9 + je so svojimi 950 eurami len veľmi drahý. Za zhruba polovičnú cenu už máte smartphone, ktorý je sotva horší ako Galaxy S9 +, ako napríklad OnePlus 5T alebo Nokia 8. Aj vzhľadom na malý pokrok v porovnaní s Galaxy S8 sú dodatočné náklady 300 eur náročné. ospravedlniť.