Ako

Týmto spôsobom získate viac súkromia na LinkedIn

LinkedIn je úžasná platforma, kde ukazujeme svoju najlepšiu stránku v nádeji, že nám pomôže ďalej na našej kariérnej ceste. Ale ukázať svoju najlepšiu stránku neznamená, že každý musí o tebe vedieť všetko. Našťastie s LinkedIn máte spravodlivú kontrolu nad tým, čo môže a nemôže byť a čo sa zobrazuje.

Ochrana osobných údajov

Po prihlásení do služby LinkedIn kliknite na profilový obrázok a potom kliknite na ikonu Nastavenia a ochrana osobných údajov, dostanete sa na stránku s mnohými nastaveniami rozdelenú do štyroch kariet. Na druhej karte Ochrana osobných údajov, môžete presne určiť, aké informácie môžu ostatní vidieť vo vašom profile LinkedIn. Tu napríklad môžete určiť, či sa môžu informácie z vášho profilu zobraziť vo vyhľadávacích nástrojoch, či ľudia môžu vidieť vašu e-mailovú adresu, a dokonca aj to, či ľudia môžu vidieť vaše priezvisko. Odporúčame vám prejsť túto časť veľmi opatrne, aby ste si vytvorili svoj profil presne tak, ako sa vám páči.

Reklamy

Nie vždy si to uvedomujeme, ale reklama a súkromie spolu úzko súvisia. Chceme sa zbaviť mýtu, že inzerenti presne vedia, kto ste a čo robíte. Takto to nefunguje. Všetko, čo inzerenti môžu urobiť, je povedať, že pošle moju reklamu ľuďom s týmito vlastnosťami. Napriek tomu sa vám tieto prispôsobené reklamy nemusia vôbec páčiť. Prostredníctvom karty Reklamy môžete presne určiť, ako to chcete. Môžete napríklad naznačiť, že už viac nechcete zobrazovať reklamy na základe webových stránok, ktoré ste navštívili, že vaše profilové údaje sa už nemôžu používať na reklamy a samozrejme, že reklamy už nemusia byť založené na všetkom, čo robíte a zadáte v rámci služby LinkedIn. Stále budete dostávať reklamy, ale budú úplne náhodné. Otázkou samozrejme je, čo je nepríjemnejšie.

Komunikácia

Ochrana osobných údajov neurčuje iba to, čo o vás ľudia vidia a ktoré reklamy pre vás dostanete, ale aj to, kto vás môže kontaktovať, kto vám môže poslať žiadosť o pripojenie a podobne. Na karte môžete spravovať všetky tieto veci, ako aj potvrdenia o prečítaní Komunikácia. Vďaka trom kartám máte úplnú kontrolu nad svojím súkromím.