Ako

Vzdialená pomoc s počítačom, tak to funguje

Diaľkové prevzatie obrazovky sa tiež nazýva „vzdialená pomoc“. Touto technikou môžete ovládať počítač cez internet. To možno vykonať z počítača na počítač, ale aj z tabletu alebo smartphonu. Diskutujeme o riešeniach pre vzdialenú prevádzku a prevzatie počítača.

01 Prevzatie kontroly

Keď pracujeme na diaľku s počítačom, rozlišujeme dva scenáre: poskytnutie vzdialenej pomoci niekomu, kto má problém s počítačom, a diaľkové ovládanie vlastných počítačov. Obe riešenia fungujú cez internet, ale majú odlišný prístup. Napríklad, ak chcete niekomu pomôcť, je na ovládaní, aby túto osobu prijal alebo odpojil.

Počas riešenia problémov môžete vždy sledovať. Musí byť tiež ľahké prevziať kontrolu nad obrazovkou, prečítať: čo najmenšie úsilie pre osobu v núdzi.

Chcete prevádzkovať svoj vlastný počítač? Potom je okrem iného dôležité, aby sa vo Windows automaticky spustila možnosť ovládnutia obrazovky.

02 Viacplatformové

Existuje niekoľko možností, ako získať pomoc alebo diaľkové ovládanie. Vyberáme najjednoduchšie riešenia, ktoré budú fungovať takmer vo všetkých situáciách: Ammyy Admin a TeamViewer. Ammyy Admin funguje najjednoduchšie, ale iba pod Windows.

TeamViewer funguje na viacerých platformách. K dispozícii je verzia pre Windows, Mac, Linux, iOS a Android. Napríklad počítač typu Windows môžete prevziať a ovládať v podkroví zo svojho iPadu.

Mac môžete prevziať aj pomocou verzie TeamViewer pre Windows (alebo naopak).

Bez zložitých nastavení

Všetky diskutované aplikácie nevyžadujú žiadne (alebo takmer žiadne) technické úpravy. Na modeme / smerovači teda nemusíte robiť zložité mapovanie portov alebo nastavenie brány firewall. Tieto typy nastavení boli kedysi potrebné, aby softvér diaľkového ovládania fungoval.

S programami TeamViewer a Ammyy Admin sú technológie a zabezpečenie usporiadané na pozadí: na to, aby programy fungovali, nemusíte byť odborníkom.

Na pripojenie k inému počítaču nie sú potrebné žiadne technické znalosti.

Pomoc na diaľku

03 Diaľková pomoc

Vidíte vo svojom prostredí ako odborníka a pravidelne sa od vás žiada, aby ste „pomohli“ s problémom s počítačom?

Vďaka TeamViewer alebo Ammyy Admin už nemusíte vychádzať z domu! Oba programy sú zadarmo pre osobné použitie. Pre reláciu vzdialenej pomoci budeme pracovať s Ammyy Admin, pretože tento program funguje o niečo jednoduchšie ako TeamViewer.

Ammyy Admin je o niečo ľahší ako TeamViewer, ak chcete rýchlo prevziať niekoho obrazovku na diaľku.

04 Ammyy Admin ID

Aplikácia Ammyy Admin sa nemusí pohodlne inštalovať: nie vo vašom počítači, ani u osoby, ktorá vám chce ponúknuť pomoc na diaľku. Vďaka tomu je používanie programu Ammyy Admin veľmi jednoduché, pretože niektorí ľudia majú stále problémy s inštaláciou programov a tento proces musíte tiež prežuť, aby ste mohli ovládnuť obrazovku.

Požiadajte osobu, ktorá potrebuje pomoc, aby si stiahla program Ammyy Admin z tejto webovej stránky. Nechajte program spustiť. Na obrazovke sa zobrazí kód. Tomuto sa asistuje ID a musíte ovládnuť obrazovku, klávesnicu a myš.

Požiadajte kohokoľvek, kto je ochotný vám pomôcť, o ID programu Ammyy Admin.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found