Novinky

CES 2020: Najlepšie utorňajšie správy a oznámenia

V Las Vegas je momentálne v plnom prúde výstava spotrebnej elektroniky. Najväčší technologický veľtrh na svete aj tento rok zaručuje pohľad do budúcnosti a novinky o najnovších pomôckach, televízoroch, smartfónoch a ďalších technologických pomôckach. V tomto súhrne CES 2020 sme pre vás vymenovali najzaujímavejšie správy. Počnúc utorok.

Lietajúce auto Hyundai

Produkt, ktorý určite vyniká, je lietajúce auto Hyundai. Osobné letecké vozidlo s názvom S-A1 je hybrid medzi vrtuľníkom a autom. Toto plne elektrické vozidlo musí ponúkať riešenie pre dopravné zápchy a iné zdržania. Tieto problémy môžete jednoducho obísť tak, že vzlietnete a odletíte rýchlosťou 290 km / h. Nejde ani tak o produkt, ktorý je zaujímavý a kúpiť si ho je možné už teraz, ale je to pekný pohľad do budúcnosti. Na PAV je miesto pre štyroch cestujúcich a pilota, alebo by to mal byť vlastne vodič?

Spoločnosť Hyundai sa snaží v budúcnosti zabezpečiť osobnú dopravu príjemnejšou, ľahšou a bez preťaženia prostredníctvom partnerstiev s hlavnými dopravnými spoločnosťami, ako je Uber.

Konečne televízor OLED menšieho formátu od spoločností Sony a LG

Tieto technológie sú však našťastie pre spotrebiteľa prístupnejšie. Spotrebitelia už dlho volajú po malých televízoroch OLED. 55-palcový displej s najmenšou veľkosťou OLED na trhu, to sa však musí zmeniť. Spoločnosti Sony aj LG predstavili svoje plány na rok 2020. Na veľkú radosť mnohých ľudí zahrnuli do svojich plánov aj OLED televíziu menšieho formátu. Spoločnosť LG prichádza s 4K 48-palcovým OLED televízorom s podporou Nvidia G-SYNC a AMD FreeSync. Toto urobí veľa hráčov šťastnými. Sony prichádza v podobe A9 s 49-palcovou OLED televíziou. Jedná sa o OLED obrazovku s rozlíšením 4k a podporou Dolby Atmos a Dolby Vision. Teraz, v budúcnosti, si môžete skutočne vychutnať vysoko kvalitnú kvalitu obrazu a hodnoty čiernej v menšom formáte. Do spálne samozrejme preto, lebo obývacia izba už má minimálne 55-palcovú obrazovku.

VISION-S: Elektrické vozidlo Sony

Sony tiež chvíľu trvalo, kým predviedlo prototyp svojho elektromobilu. Ako sme mohli čakať od spoločnosti ako Sony, je auto plné obrazoviek a má peknú rozsiahlu palubnú dosku. Bezpečnosť a integrácia smartfónov sú u tohto prototypu veľmi dôležité. Pozrite sa na vzhľad nižšie.

ASUS ROG sa dodáva s 360 Hz monitorom

V hernej krajine to nemôže byť dosť bláznivé z hľadiska obnovovacej frekvencie. Tam, kde teraz najviac zanietení hráči prisahajú na obrazovku s rozlíšením 144 alebo 165 Hz, prichádza spoločnosť ASUS s monitorom 360 Hz ROG Swift. Tento 24,5-palcový Full-HD displej by mal byť ideálny pre konkurenčného hráča. To je zaujímavé hlavne pre malú špecializovanú skupinu hardcore hráčov. Hráči s najväčšou pravdepodobnosťou zarábajú peniaze týmto koníčkom. Naozaj by ma zaujímalo, ako ďaleko si všimnete rozdiel napríklad medzi 144Hz a 360Hz monitorom, najmä pre priemerného spotrebiteľa.

ThinkPad X1 Fold; Prvý skladací počítač Lenovo

Lenovo používa CES 2020 na uvedenie na svetovú novinku. Lenovo ukázalo prvý skladací počítač, ThinkPad X1 Fold. Tento produkt by mal spájať efektivitu notebooku a šikovnosť smartfónu. Špeciálne je to, že je možné 13,3-palcovú OLED obrazovku zložiť. Zariadenie môžete použiť ako tablet, zavrieť ako knihu, ale môžete ho použiť aj ako notebook. Vyzerá hlavne veľmi cool. ThinkPad X1 Fold by mal vyjsť zhruba v polovici tohto roka a stáť bude okolo 2 499 eur.

Spoločnosť Samsung ukazuje plány televízie 8K QLED na rok 2020

Spoločnosť Samsung využíva príležitosť a predstavila svoju radu QLED 8K. Produktová rada 2020 sľubuje dodanie realistického 8K rozlíšenia s krásnymi farbami a tenkou obrazovkou. Vlajkovou loďou tejto série je televízor Q950TS QLED 8K. Pri tomto 65-palcovom modeli je relatívna veľkosť obrazovky neuveriteľných 99 percent. Obrazovky tiež stekajú, okraje sa strácajú. Celá linka tiež využíva umelú inteligenciu na vylepšenie zvukových a obrazových schopností, čo by sa malo prejaviť vo forme hlasových príkazov a nových možností pre online videoslužby. Toto sú prvé televízory, ktoré podporujú natívny 8K obraz. Teraz už len zostáva hľadať 8K zábery.

Zajtra môžete od CES 2020 očakávať ďalšiu dávku technologických noviniek!