Ako

Zákaznícka podpora: v prehliadači Chrome zmizne kurzor

Otázka čitateľa: Môj kurzor v prehliadači Chrome pravidelne mizne. Ak nepohybujem myšou niekoľko sekúnd, kurzor myši zmizne. Keď pohnem myšou, kurzor sa vráti späť. Nepríjemné je tiež to, že akonáhle v Chrome otvorím ktorúkoľvek ponuku, kurzor zmizne. Vráti sa to, až keď zavriem menu. Veľmi otravné. Máte nejaký nápad, čo to spôsobuje a ako to opravím?

Naša odpoveď: Zhodou okolností sme to sami zažili. Určite, ak na stránky kliknete pravým tlačidlom myši veľa (čo znamená, že sa zobrazí aj ponuka), je to veľmi nepríjemné. Zdá sa, že príčinou bolo zlyhanie doplnku Shockwave Flash. Po spustení Správcu úloh Chrome môžete doplnok zavrieť, aby ste sa uistili, že tam skutočne je. Správca úloh sa spúšťa cez ponuku Správa aktuálnej stránky (tlačidlo s „dokumentom“) / Vývojár / Správca úloh. Vyberte doplnok: Shockwave Flash a vpravo dole kliknite na tlačidlo Ukončiť proces. Kurzor by mal byť teraz znova viditeľný, ale všetky objekty Flash budú deaktivované, kým nereštartujete prehliadač.

Správca úloh Chrome je užitočný na zatváranie havarovaných kariet alebo doplnkov.

Postupne sme zistili, že k tomuto problému skutočne došlo iba preto, že sme nikdy nezavreli karty v prehliadači. Mnoho kariet nechávame otvorených takmer natrvalo. Aj keď zavrieme Chrome, ponecháme karty v pamäti prehliadača, aby sa tieto karty pri ďalšom spustení automaticky načítali. Toto nastavenie nájdete v ponuke Možnosti / karta Základné nastavenia / Opätovné otvorenie stránok, ktoré boli naposledy otvorené. Ak sa po chvíli tento „problém s kurzorom“ znova objaví, zavrieme postupne všetky karty a úplne prázdny reštartujeme Chrome. Problém potom zmizne na niekoľko týždňov. Mimochodom: to platí aj pre varianty Chrome, ako napríklad Iron.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found