Ako

Vytvorte profesionálne prezentácie v PowerPointe v 14 krokoch

Úspešná prezentácia sa začína dobrou prezentáciou. Bohužiaľ sa to tam často pokazí. Filmy, ktoré sa nehrajú, pretože neexistuje internet, neprerušovaný text a nadmerné používanie efektov a animácií, ktoré rozptyľujú pozornosť publika. Ako by sa to malo robiť, si ukážeme v tomto článku.

Tip 01: Nová prezentácia

Po spustení aplikácie PowerPoint si môžete vybrať jednu z priložených šablón, ale je oveľa zábavnejšie zostaviť si prezentáciu úplne od začiatku. Z prázdneho „plátna“ môžete rýchlo vytvoriť profesionálne vyzerajúcu prezentáciu. Šablóny vyzerajú pekne, ale zbaviť sa zbytočných ozdôb a upraviť rozloženie podľa vašich predstáv vyžaduje často viac práce. Preto klikáme na domovskú obrazovku Prázdna prezentácia a nechajte šablóny také, aké sú.

Tip 01 Začnite s prázdnou prezentáciou.

Tip 02: Stuhy

Pokiaľ ide o vzhľad a fungovanie, program PowerPoint je veľmi podobný iným programom v balíku Microsoft Office. Ak ovládate napríklad Word alebo Excel, v tomto prezentačnom programe sa čoskoro budete cítiť ako doma. Ak sa v ňom vyznáte menej, je dôležité vedieť, že tradičný panel ponúk bol nahradený kartami. Hneď ako kliknete na kartu, zobrazí sa pás s rôznymi možnosťami. Sú prehľadne zoskupené do akýchsi škatúľ a názov príslušnej časti v spodnej časti každej škatule je svetlošedý.

Tip 02 PowerPoint pracuje s takzvanými stuhami.

Tip 03: Prezentácie

V PowerPointe pracujete s takzvanými snímkami. Jednou z nich je stránka, ktorú ukazujete publiku. Začínate väčšinou s titulnou snímkou, ktorú dostanete ako darček od PowerPointu, pretože v prázdnej prezentácii je to štandard. Na tejto snímke vidíte dva predmety. Jeden, ktorý dáva názov vašej prezentácii, a druhý, v ktorom zadáte podnadpis. Kliknete do poľa, do ktorého môžete zadať text. V stužkovej Štart môžete sa dostať k časti Štýl písma naformátujte svoj text podľa vkusu. Ako napríklad písmo, farba a veľkosť písma. Včela Štart / odsek text môžete okrem iného zarovnať doľava, doprava alebo do stredu.

Tip 03 Väčšina prezentácií sa začína titulnou stránkou (titulnou snímkou).

Tip 04: Nová snímka

Nadpis a podnadpis na titulnej snímke sú textové polia. PowerPoint má všetky druhy predmetov. Okrem textu môže rámček obsahovať aj obrázok alebo video. Každú krabičku je možné na snímke ľubovoľne posúvať a veľkosť je nastaviteľná. Textové polia uľahčujú úpravu rozloženia. Stránku (snímku) vytvoríte trochu inak ako v programe ako Word. Ak chcete vytvoriť novú snímku, kliknite na pás s nástrojmi Štart v krabici Diapozitívy na New Dia. Kvôli pohodliu to uvedieme ako Štart / Prezentácie / Nová snímka. Zobrazí sa zoznam typov snímok. Vyberte si Prázdny začať prázdnou snímkou. Na ľavej strane obrazovky je bočný panel, ktorý zobrazuje miniatúry všetkých snímok v prezentácii. Týmto spôsobom môžete rýchlo preskočiť na ľubovoľnú snímku.

Tip 04 Pridajte do svojej prezentácie nové snímky.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found