Preskúmanie

Zoznam skladieb JBL - mimoriadne hlasný Chromecast

Zoznam skladieb je prvý bezdrôtový reproduktor spoločnosti JBL. Pôvodne americká spoločnosť už istý čas vyrába bezdrôtové reproduktory v podobe reproduktorov Bluetooth, ale JBL Playlist je prvý reproduktor so zabudovaným Chromecastom. Je Playlist JBL naozaj doma na všetkých trhoch?

Zoznam skladieb JBL

cena 179 €

Pripojenia Chromecast, bluetooth 4.2, konektor pre slúchadlá

Reproduktory 2 x 57 mm basové reproduktory

Rozsah frekvencie 60 Hz - 20 kHz

Rozmery 316 mm x 147 mm x 131 mm

Váha 1120 gramov

Moc 2 x 15 Watt

Webová stránka www.jbl.nl 8 Skóre 80

  • Pros
  • Pripojenia
  • Zvuk
  • Negatíva
  • Materiál puzdra

Dizajn

Zoznam skladieb JBL má celkom definujúci vzhľad. Vďaka svojim rozmerom a tvaru vyzerá reproduktor trochu ako rugbyová lopta a v niektorých farbách vyzerá zoznam JBL Playlist trochu detsky. Skutočnosť, že látková mriežka pokrýva celú prednú časť, robí spredný pohľad na reproduktor pekným a elegantným. Zvyšok krytu je vyrobený z tvrdého plastu a v spodnej časti sú gumové nožičky, aby reproduktor zostal stabilný.

Otvorená zadná strana je nápadná a dáva basovému reproduktoru dostatok priestoru. Vďaka tomu sa reproduktor zdá byť trochu zraniteľný, ale aspoň sľubuje veľa dobrého, pokiaľ ide o nízke tóny. Je dôležité vedieť, že napájací kábel je dosť krátky. Vďaka niečo vyše metru kábla ste nútení umiestniť zoznam skladieb JBL blízko elektrickej zásuvky. Kábel 2,5 A 250 V našťastie nie je pripojený k reproduktoru, takže ho môžete kedykoľvek vymeniť za dlhší.

V hornej časti nájdete všetky potrebné tlačidlá. Tlačidlo napájania, tlačidlá hlasitosti, prehrávanie / pozastavenie a tlačidlo na prepnutie na bluetooth. Tlačidlá nevyčnievajú, ale sú podsvietené, takže nemusíte dlho hľadať. Pod logom JBL k nám svieti logo WiFi, pomocou ktorého už JBL inzeruje špeciálnu vlastnosť reproduktora.

inštalovať

Po zapnutí zoznamu skladieb môžete prehrávať hudbu tromi spôsobmi. Cez bežný konektor pre slúchadlá, pomocou bluetooth a cez zabudovaný Chromecast. Ak chcete používať Chromecast, musíte najskôr pripojiť reproduktor k domácej sieti. Urobíte to prostredníctvom aplikácie Google Home, kde sa po pridaní nového zariadenia automaticky zobrazí zoznam skladieb JBL. Aplikácia vás prevedie týmto procesom a zabudovaný Chromecast sa za chvíľu pripojí k vašej domácej sieti.

Prúd

Na odosielanie hudby do reproduktora cez domácu sieť teraz môžete používať všetky aplikácie podporujúce Chromecast. Používatelia služby Spotify si všimnú, že zoznam skladieb JBL sa okamžite zobrazí aj v zozname zariadení Spotify Connect. V Spotify nie je možné prepínať medzi Spotify Connect a Google Cast. Aj keď to v prípade Spotify nezáleží na kvalite zvuku, medzi Spotify Connect a Google Cast je zásadný rozdiel. Používatelia služieb ako TIDAL a Pandora môžu tiež jednoducho posielať hudbu do zoznamu skladieb JBL pomocou aplikácie Google Cast.

Vďaka Chromecastu je tiež možné prepojiť Playlist JBL s inými reproduktormi s Chromecastom a samostatnými zariadeniami Chromecast Audio, ktoré môžete pripojiť k bežným reproduktorom. V aplikácii Google Home môžete prepojiť a zoskupiť rôzne zariadenia Chromecast. Tieto skupiny môžete okamžite vidieť v aplikáciách, ako je Spotify, v zozname dostupných zariadení. Pretože reproduktory môžete prepojiť iba cez Chromecast, budete tiež môcť skupine poskytnúť zvuk iba pomocou aplikácie Google Cast. Služby ako Spotify Connect nemôžu túto skupinu zistiť.

Zvuk

Zoznam skladieb JBL má zvukový obraz, na aký sme zvyknutí z JBL: veľký s veľkými basmi. Reproduktor 2.0 má tiež široký zvukový obraz a basy, ktoré vyplnia priemernú obývaciu izbu plným zvukom. Niektoré detaily v strednom pásme sú stratené, ale to, ako zlé to je, sa môže líšiť podľa žánru a používateľa. Zvuk zoznamu skladieb JBL je veľmi prítomný, takže reproduktor je v miestnostiach, kde sa tiež vedie konverzácia, príliš hlasný.

Na večierkoch zameraných hlavne na elektronickú hudbu môže z rovnakého dôvodu stačiť zoznam skladieb JBL, ktorý poskytuje veľkej skupine dobrý zvuk. V kombinácii s iným zoznamom skladieb JBL alebo iným reproduktorom je večierok rýchlo hotový. Subwoofer v zadnej časti reproduktora je skvelý a ak reproduktor umiestnite dozadu smerom k stene, susedia si môžu rýchlo vychutnať basovú linku. Zoznam JBL Playlist má v prednom reproduktore výkon 20 wattov, ale znie (čiastočne kvôli subwooferu) viac ako mnoho iných reproduktorov s rovnakým počtom alebo ešte väčším počtom wattov.

Záver

S príchodom cenovo dostupného zariadenia Chromecast Audio bolo len otázkou času, kedy budú môcť výrobcovia konkurovať známym a často nákladným multiroom systémom. Ak nechcete minúť peniaze na multiroomový systém, určite stojí za to sledovať trh s reproduktormi Chromecast. JBL sa s Playlistom určite nepokazí. Zvuk je taký dobrý, že reproduktor by už bez vstavaného Chromecastu stál za jeho predajnú cenu a príjemným prvkom je aj zvukový port a prítomnosť bluetooth.

Nepáči sa vám dizajn JBL Playlistu a stále hľadáte reproduktor s množstvom zvuku, pomocou ktorého môžete svoju obľúbenú streamovaciu službu využívať úplne bezdrôtovo? Potom Playlist JBL určite stojí za to.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found