Blog

Toto je Google Go

Používatelia internetu v Indii a Indonézii ho môžu používať už rok a pol, v súčasnosti však Google konečne uvádza na trh svetlú verziu svojho vyhľadávacieho nástroja s názvom Google Go na celom svete.

Aplikácia Google Go má veľkosť iba 7 MB (v porovnaní s približne 200 MB pôvodnej aplikácie) a slúži hlavne ako vyhľadávací modul pre smartfóny s malým úložným priestorom alebo s obmedzeným prístupom k stabilnému pripojeniu na internet. To je tiež dôvod, prečo India a Indonézia aplikáciu už nejaký čas používajú: v rozvíjajúcich sa krajinách internet jednoducho nie je taký rýchly a stabilný ako v rozvinutých krajinách.

Aplikácia zaberá nielen málo miesta, ale tiež zaisťuje, že vyhľadanie informácií zaberie čo najmenšie množstvo údajov. Výsledky vyhľadávania si tiež zapamätáte, keď sa vrátite online po strate internetového pripojenia.

Google Go je k dispozícii priamo pre telefóny s Androidom prostredníctvom Obchodu Play. Podľa Google funguje svetlá varianta vyhľadávacieho nástroja na smartfónoch s Lollipop (5.0) a vyššími. Zatiaľ neexistuje verzia systému Google Go pre iOS.

Objektív

Google už nejaký čas hľadá spôsoby, ako zvýšiť dostupnosť svojho vyhľadávacieho nástroja na rozvíjajúcich sa trhoch. Začiatkom tohto roka priniesol internetový gigant do služby Google Go funkciu Google Lens, ktorá umožňuje použiť fotoaparát telefónu na okamžitý preklad textu na papier alebo lepenku. Pomocou aplikácie Go je tiež možné vyhľadávať hlasom a nechať webové stránky čítať nahlas.

Viac variantov Lite

Google Go nie je jediná aplikácia, ktorá má ľahkú verziu. K dispozícii je Gmail Go, ktorý ponúka jednoduchší spôsob odosielania e-mailov, a Gallery Go na usporiadanie fotografií. Okrem týchto aplikácií existuje dokonca aj Android Go, ľahká varianta mobilného operačného systému, ktorá bola špeciálne navrhnutá aj pre smartfóny s obmedzenou kapacitou.

Ľahké aplikácie Google nie sú populárne iba na rozvíjajúcich sa trhoch. Mnoho používateľov oceňuje aplikácie pre nedostatok povyku a zbytočných funkcií.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found