Preskúmanie

HP Envy 13-d020nd - tenký powerhouse

Notebooky sú stále tenšie a ľahšie a Envy 13 je dokonca najtenší notebook, aký kedy spoločnosť HP vyrobila. Aj ostatné špecifikácie vyzerajú pôsobivo, takže je čas na test.

HP Envy 13 - d020nd

Cena: € 1199,-

Procesor: Intel Core i7-6500U (dvojjadrový procesor 2,5 GHz)

Pamäť: 8 GB RAM

Skladovanie: 256 GB SSD

Obrazovka: 13,3 palca (3 200 x 1 800 pixelov)

OS: Windows 10 Home

Pripojenia: 3 x USB 3.0, 3,5 mm konektor náhlavnej súpravy, HDMI, čítačka kariet SD

Bezdrôtový: 802.11a / b / g / n / ac, bluetooth 4.0

Rozmery: 32,7 x 22,6 x 1,3 cm

Hmotnosť: 1,36 kg

Batéria: 45 Wh

Webová stránka: store.hp.com

7 Skóre 70
  • Pros
  • Váha
  • Obrazovka
  • technické údaje
  • Negatíva
  • Čas batérie
  • Flexibilné bývanie
  • Predvolene zapnutý ventilátor

Vďaka hrúbke 1,29 cm uvádza spoločnosť HP so strojom Envy 13 svoj najtenší notebook na trhu. Hliníkové puzdro má krásny dizajn a je nielen tenké s hmotnosťou 1,36 kilogramu, ale aj pekné a ľahké. Po otvorení notebooku je zadná strana v dolnej časti obrazovky, takže klávesnica je v miernom uhle. Škoda, že bývanie nie je veľmi robustné. Na niektorých miestach môžete stlačiť Envy 13 a klávesnica sa vám pri písaní tiež pruží. Okrem toho by mohla byť lepšia tuhosť krytu, najmä na ľavej strane. Posledným detailom je, že spodná doska nie je veľmi pekne pripevnená. Dilatačné porty sú zakryté vyvýšenými okrajmi spodnej dosky. Samotné tieto body pozornosti nie sú lámačmi obchodov, Envy 13 je pekný a ľahký notebook. Existujú však ultrabooky, ktoré sú oveľa lepšie hotové. Prečítajte si tiež: Surface Pro 4 - Je najlepší povrch dostatočne dobrý?

Veľmi nepríjemné pri práci na Envy 13 je, že ventilátor je štandardne vždy počuteľne spustený. Vďaka tomu Envy nikdy nemlčí a to je na ultrabooku takmer nemožné. Schválne píšem štandard, pretože našťastie môžete cez bios nastaviť chladenie menej agresívne. Ventilátor sa spustí, až keď je potrebné chladenie. Vďaka tomu je Envy pri ľahkej práci tichý, čo je skvelé. Preto by som určite odporučil majiteľom Envy 13, aby toto nastavenie biosu zmenili.

Výkonné komponenty

Spoločnosť HP nám poslala najdrahšiu verziu Envy 13 s procesorom Intel Core i7-6500U z generácie Skylake od spoločnosti Intel v kombinácii s 8 GB RAM. Rovnako ako takmer každý moderný prenosný počítač, pamäť RAM je spájkovaná so základnou doskou, a preto ju nemožno vymeniť. 256 GB disk SSD je kópia M.2 a v prípade potreby ho možno vymeniť. V našej testovacej vzorke bol umiestnený Samsung PM851, variant OEM 840 EVO spoločnosti Samsung, ktorý používa protokol SATA. WiFi adaptér je kópia od Intelu s dvoma anténami s podporou 802.11ac, skvelá karta. V praxi je Envy 13 pekný a hladký notebook, na ktorom môžete vykonávať všetku svoju prácu. Škoda, že prevádzkový čas na 45Wh batérii je trochu sklamaním, čo je zhruba šesť hodín.

Klepnite a kliknite

Klávesnica chiclet v striebornej farbe tiká dobre a je našťastie vybavená osvetlením. Príjemným detailom je tlačidlo letového režimu, pomocou ktorého vypínate WiFi a Bluetooth. Okrem širokého a dobre fungujúceho touchpadu obsahuje Envy 13 snímač odtlačkov prstov, pomocou ktorého môžete odomknúť počítač a prihlásiť sa na webové stránky. Spravidla je to obchodná funkcia, ale v spotrebiteľskej oblasti si teraz našla cestu k drahšiemu smartfónu. Nie je preto taký zlý nápad integrovať túto technológiu do spotrebiteľského notebooku. Otvory pre reproduktory sú umiestnené na oboch stranách klávesnice. Zvuk vyladili Bang a Olufsen pomocou softvérového ekvalizéra, zostáva však skromný, rovnako ako u väčšiny tenkých notebookov.

Pentilská obrazovka

Spoločnosť HP sa pre špičkový model rozhodla pre lesklú 13,3-palcovú IPS obrazovku s rozlíšením 3 200 x 1 800 pixelov. Technológia IPS zaručuje dobré pozorovacie uhly. Na obrazovke je však niečo zvláštne, pretože sa jedná o obrazovku RGBW Pentile. To znamená, že sa používajú aj biele subpixely. Poskytujú mimoriadnu čistotu bez toho, aby spotrebovali oveľa viac energie ako obrazovka s rozlíšením Full HD. Navyše, kvôli pentilnému rozloženiu nie sú pre každý pixel k dispozícii všetky subpixely RGB. Teoreticky to robí obraz menej ostrým a farby by boli horšie. V praxi si to však nevšimnete, farby vyzerajú dobre. Ak sedíte s nosom hore (takmer proti) na obrazovke, uvidíte, že malé písmená sú trochu zubaté. Pri bežnej pracovnej vzdialenosti však máte ostrý obraz, ktorý je viditeľne ostrejší ako Full HD. Z hľadiska reprodukcie obrazu je tento panel preto skvelou obrazovkou. V ľavom hornom rohu má moja testovaná vzorka veľmi slabé podsvietenie, ale to nie je rušivé. Znepokojujúce je, že maximálny jas batérie je spočiatku sklamaním. V grafickom nastavení spoločnosti Intel môžete prejsť sekciou Energia / energia batérie vypnúť technológiu úspory energie displeja. Potom je maximálny jas rovnaký ako pri napájaní zo siete. Vďaka lesklému displeju tento maximálny jas skutočne potrebujete.

Záver

Spoločnosť HP uvádza s notebookom Envy 13 na trh pekný notebook. Vzťahu medzi cenou a použitými komponentmi nie je čo vytknúť. Za svoje peniaze získate výkonný notebook vďaka rýchlemu procesoru v kombinácii s 8 GB RAM a SSD. Príjemný obraz poskytuje obrazovka s rozlíšením 3 200 x 1 800 pixelov. To, že obrazovka využíva pentilné rozloženie, nie je podľa mňa nevýhodou. Pokiaľ ide o mňa, bohužiaľ, spoločnosť HP stratila kvalitu bývania, aby bola možná cena. Hliníkové puzdro vyzerá pekne, ale je príliš flexibilné, takže Envy 13 nevyzerá veľmi pevne. Nepáči sa mi ani uchytenie spodnej dosky so zvýšenými okrajmi. Nakoniec je výdrž batérie asi šesť hodín pre moderné notebooky podobné ultrabooku trochu sklamaním. Stručne povedané, Envy 13 určite nie je zlá kúpa, ale môžete vidieť relatívne nízku cenu ponúkaného hardvéru.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found