Ako

Sledovanie Bluetooth: ako to funguje a čo z toho pre vás máte?

Vďaka sledovaniu pomocou bluetooth je možné nájsť veci, ktoré ste stratili, ale samozrejme iba vtedy, keď máte vložený alebo pripojený sledovač. Ako to však funguje?

Na sledovanie pomocou Bluetooth potrebujete dve veci: sledovač a smartphone. Sledovač zavesíte na produkt, o ktorý nechcete prísť a je neustále pripojený k vášmu smartfónu. Vo vašom smartfóne musíte mať vždy povolené funkcie bluetooth a určovanie polohy. Ak sú obe zariadenia pripojené, môžete vyhľadať sledovač na mape alebo po jeho aktivácii počuť hlasný zvuk. Ale samozrejme musia mať k sebe blízko.

Maximálna vzdialenosť Bluetooth

Aj keď sledovanie Bluetooth má v porovnaní so sledovaním GPS svoje výhody, najväčšou nevýhodou je obmedzená vzdialenosť. Spravidla môžete sledovať veci až do desať metrov od smartphonu. Ak je produkt mimo týchto desať metrov, spojenie sa stratí. Potom sa môžete stále spoľahnúť na aplikáciu, s ktorou príslušenstvo funguje. Tam často vidíte posledné miesto, kde bol bluetooth tracker, ktorý hľadáte.

V niektorých prípadoch môžete dokonca dovoliť, aby vám s hľadaním pomohli ďalší ľudia v okolí. Keď majú v telefóne rovnakú aplikáciu a prejdú okolo vášho strateného sledovača, dostanete upozornenie a viete, kde to je. V tomto konkrétnom prípade môžete byť závislí od ľudí, ktorí majú vo svojom telefóne rovnakú aplikáciu sledovania, ale môže vám preto pomôcť, keď ste vonku niečo stratili.

Bluetooth 4.2 alebo 5.0

Predtým, ako začnete so sledovaním pomocou technológie Bluetooth, je užitočné, aby ste si uvedomili množstvo vecí. Môžete sa teda pozrieť na bluetooth verziu. Väčšina sledovačov má na palube bluetooth 4.2, ale niektoré majú aj verziu 5.0. Niektoré sledovacie zariadenia navyše nemajú vymeniteľné batérie a nový sledovač si musíte kúpiť po šiestich až dvanástich mesiacoch (v závislosti od modelu). Niekedy ale môžete vymeniť aj batériu v príslušenstve.

Potom je otázkou, či chcete vodotesný bluetooth tracker alebo nie. Ak sú vodotesné, zvyčajne nemôžete vymeniť batériu - preto je dobré prečítať si informácie o výdrži batérie. Ak dostanete taký, ktorý má na palube budík, aby ste ho mohli aktivovať počas vyhľadávania, vopred si skontrolujte, aký silný zvuk môže ísť. Medzi známe značky, ktoré vyrábajú bluetooth trackery, patria Tile a Chipolo, ale existuje aj veľa neznámych a lacnejších značiek.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found