Preskúmanie

Soluto

Frustrovaný, pretože sa zdá, že váš počítač spomaľuje, a neviete, čo s tým robiť? Potom by mohlo byť Soluto pre vás: tento program sa bližšie zameriava na všetky programy, ktoré bežia na pozadí systému Windows, a ukazuje, ktoré môžete zakázať. Výsledok: váš počítač sa spustí výrazne rýchlejšie.

Po inštalácii Soluta a prvom reštarte uvidíte v ľavej dolnej časti, ako dlho vám trvalo zavedenie. Ak kliknete na toto, uvidíte prečo. Spustené programy sú prehľadne zobrazené v troch triedach: No-brainer (môžete ich bez problémov odstrániť), Potenciálne odnímateľné (môžete ich odstrániť, ak ste si istí, že ich nepotrebujete) a Povinné (základné súčasti systému Windows, ktoré vlastníte). nemôže odstrániť bez zavedenia problémov, Soluto to neumožní).

Pre každú triedu programov sa zobrazí počet programov a čas potrebný na ich spustenie. Okrem toho môžete ľubovoľný z týchto programov priblížiť tak, že na ne umiestnite kurzor myši. Potom uvidíte popis programu a graf toho, čo s ním ostatní používatelia urobili. Takže vlastne dostanete radu, čo robiť najlepšie, ale samozrejme nemusíte ísť za davom.

Soluto vám jasne ukáže, ktoré programy môžete odstrániť.

Pre každý program si môžete vybrať z troch akcií. Buď nechajte program bežať pri bootovaní, ako to bolo predtým. Pretože sa vám ukáže, za koľko sekúnd je program zodpovedný pri štarte, určite si radšej vyberiete inú možnosť pre triedu programov No-brainer. Ak program naozaj potrebujete, je najlepšie kliknúť na Delay, aby sa program spustil na pozadí až po prihlásení, keď je počítač nečinný. Na druhej strane, ak program vôbec nepotrebujete, môžete kliknúť na Pozastaviť, aby sa nespustil automaticky, či už počas bootovania alebo neskôr.

Tento program je možné podľa Soluta odstrániť bez problémov.

Podstatné zlepšenie

V našom prípade sa Windows 7 pôvodne zaviedol za 56 sekúnd. Po sledovaní všetkých programov v prvých dvoch kategóriách a ich pozastavení alebo odložení predpovedal Soluto čas spustenia 44 sekúnd - o ohromných 12 sekúnd rýchlejšie. Pri ďalších spusteniach sa zistilo, že čas spustenia kolíše medzi 41 a 46 sekundami. Takže Soluto ponúka podstatné zlepšenie času bootovania.

Poznámka: Samotné Soluto bolo v našom prípade tiež zodpovedné za viac ako 4 sekundy času spustenia a toto je jeden z programov, ktoré nemôžete odstrániť. Ak odinštalujete Soluto, všetky pôvodné programy sa reštartujú počas zavádzania. To je jediná nevýhoda tohto programu: vykonáva svoju prácu veľmi dobre, ale ak si chcete zachovať rýchly počítač, budete na ňom závislí.

Po vykonaní Solutových návrhov trvá spustenie 12 sekúnd.

Soluto

Freeware

Jazyk Angličtina

Stiahnuť ▼ 905 kB

OS Windows XP / Vista / 7 (32 a 64 bit)

Požiadavky na systém 512 MB RAM

Tvorca Soluto

Rozsudok 7/10

Pros

Robí to, čo sľubuje

Užívatelsky prívetivý

Ukazuje, aký výber urobili ostatní používatelia

Negatíva

Nie v holandčine

Po odinštalovaní aplikácie Soluto sa systém Windows reštartuje pomalšie

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found