Ako

Nájdenie krásnych typov písma: takto môžete nájsť dané písmo

Predpokladajme, že ste na určitom webe našli pekné písmo, ktoré by ste chceli použiť napríklad na prezentáciu v PowerPointe alebo Word. Ako zistíte, o ktoré písmo presne ide? Našťastie existujú spôsoby, ako je vyhľadávanie a hľadanie názvov písma hračka. Týmto spôsobom môžete vyhľadávať nádherné písma online.

Našťastie žijeme v dobe, keď je centrálne zdokumentovaných čoraz viac vecí, čo prináša určité výhody. Takže v tomto prípade je niekedy možné prehľadávať obrovské databázy fontov. To by bola celkom práca, keby ste to museli robiť manuálne, takže našťastie existujú nástroje, ktoré vám s tým pomôžu. Fantastickou stránkou je What The Font.

Čo Písmo

Na tomto webe môžete robiť to, že nahráte obrázok s hľadaným písmom. Potom musíte označiť, ktoré písmeno presne zodpovedá ktorej časti obrázka, a potom bude web hľadať správne písmo pre vás. Nie vždy to funguje, ale aj keď nie, stále máte písmo, ktoré sa na to veľmi podobá.

Dajte pokyny sami

Ak nemáte k dispozícii žiadny obrázok, ale viete, ako presne hľadané písmo vyzerá, je stránka Identifont.com vynikajúcou webovou stránkou. Na tomto webe môžete najskôr vyhľadávať podľa rôznych kritérií, napríklad podľa názvu, ale aj názvu písma, ktorému sa podobá, symbolu, ktorý sa na ňom zobrazuje, a mena dizajnéra / distribútora.

Zaujímavejšie však je, že môžete tiež prejsť dotazníkom, aby ste sa na základe odpovedí Áno / Nie dostali o krok bližšie k písmu. Je pravda, že je to o niečo menej presné ako služba WhatTheFont, ale je to skvelý spôsob, ako nájsť aspoň písmo, z ktorého ste nadšení, a dúfajme, že presne to, ktoré hľadáte.

Ak na webe počas prehliadania narazíte na pekné písmo, môžete ho rýchlo a ľahko rozpoznať nainštalovaním rozšírenia WhatFont pre váš prehliadač Google Chrome. Rozšírenie zobrazuje ikonu v prehliadači Chrome. Kliknutím na toto zmeníte kurzor myši na otáznik. Presuňte toto písmo na písma webovej stránky a okamžite uvidíte, o ktoré písmo sa jedná. Užitočné!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found