Ako

Premeňte svoj smartphone so systémom Android na hotspot WiFi

Pomocou smartphonu s Androidom si môžete nastaviť vlastnú WiFi sieť. Ak chcete mať prístup na internet prostredníctvom svojich zariadení a nie je k dispozícii žiadna sieť WiFi, môžete si pomocou smartphonu s Androidom nastaviť hotspot WiFi. Váš mobilný internet potom môžete nechať používať až piatim ďalším zariadeniam.

Samozrejme, nevytvoríte hotspot WiFi, aby ste mohli prostredníctvom predplatného surfovať po celom okolí. Môžete si preto tiež nastaviť svoj vlastný SSID a pripojiť k nemu heslo. Používať ho môžu iba ľudia, ktorým povolíte pripojenie (alebo ktokoľvek, kto pozná vaše poverenia). Prečítajte si tiež: 15 tipov pre vašu bezdrôtovú sieť.

Nastaviť bezdrôtové pripojenie

Vyhľadajte na svojom smartfóne nastavenie. Potom vyberte Pripojenia a vyberte si to Viac sietí. Tu vidíte možnosť Tethering a prenosný hotspot stáť. Stlačte toto a budete mať prístup Prenosný hotspot Wi-Fi vytvorte hotspot WiFi. Najskôr kliknite na meno a stlačte Konfigurovať. Tu môžete zadať SSID (používateľské meno) a heslo. Keď skončíte, stlačte Uložiť.

Vytvorte si heslo, na ktoré poznáte odpoveď iba vy.

Povolené zariadenia

V hornej časti uvidíte názov vášho novo nakonfigurovaného sieťového pripojenia. Ďalej je uvedené, komu povoľujete používať hotspot WiFi. Ak stlačíte názov vášho pripojenia, môžete si zvoliť, či chcete Všetky zariadenia alebo Iba povolené zariadenia chcieť sa pripojiť. S Všetky zariadenia k vášmu pripojeniu môže získať prístup ktokoľvek, ak môže zadať príslušné heslo.

Môžete pomenovať povolené zariadenia.

K zariadeniam, ktoré si vyberiete, môžete pripojiť zariadenia cez bluetooth alebo ich k nim pridať Povolené aplikácie v ľavom dolnom rohu obrazovky a potom na + v pravom hornom rohu obrazovky a potom zadajte názov zariadenia a adresu MAC. Pripojenie zapnete a vypnete prepínačom Prenosný hotspot Wi-Fi položiť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found