Blog

Bude program Microsoft Paint nahradený programom Paint 3D?

Paint 3D je kresliaci program, ktorý bol do systému Windows 10 pridaný pomocou aplikácie Creator's Update minulý rok a je určený ako nástupca dôveryhodného programu MS Paint. Microsoft v roku 2017 oznámil, že nebude vyvíjať pôvodný Paint, ktorý existuje už takmer 35 rokov, a že pravdepodobne zmizne. Originálny Paint tam stále je, ale na ako dlho?

Nový Paint od Microsoftu vyzerá modernejšie a má oveľa viac možností, vrátane práce s 3D. Prečo by niekto stále chcel používať ten starý, jednoduchý kresliaci program? Pravdepodobne ide o jednoduchosť programu Paint, ktorý sa mnohým používateľom stále páči. Urobte rýchlu kresbu bez rozruchu. V roku 2017 Paint podľa Microsoftu stále využívalo približne sto miliónov ľudí mesačne.

To môže byť dôvod, že Microsoft zatiaľ nevytiahol zástrčku zo starej verzie programu na kreslenie, a to aj napriek tomu, že bola plánovaná na budúcu aktualizáciu Windows 10. Možno aj samotná spoločnosť dospela k záveru, že nástupca by nikdy by zodpovedalo ľahkosti použitia klasickej farby.

Microsoft sa preto rozhodol, že kresliaci softvér bude ešte chvíľu existovať, ale už nebude dostávať žiadne aktualizácie. A tak sa aj stalo: program existuje dodnes, rovnako ako klasickú kartovú hru Patience možno v systéme Windows 10 stále nájsť.

V posledných týždňoch sa však povesti opäť rozhoreli. Pri spustení programu Paint boli používatelia predtým upozornení, že starú verziu nahradí program Paint 3D, ale že je stále možné stiahnuť si klasický program Paint z obchodu Microsoft Store. S aktualizáciou systému Windows 10 alebo verzie 1903 z mája 2019 táto správa zmizla, čo okamžite viedlo k otázkam. Nahradí Microsoft program Paint programom Paint 3D a zmizne klasický známy program na kreslenie?

Fanúšikovia sa obrátili na Twitter a dostali odpoveď od Brandona LeBlanca, vedúceho programového manažéra spoločnosti Microsoft. „MS Paint bude k dispozícii v roku 1903. [Program] zostane vo Windows 10,“ uviedol LeBlanc na Twitteri. A s tým sa zdá, že sa nateraz mier vrátil do fanatických kresliarov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found