Ako

Takto premeníte svoju prezentáciu v programe PowerPoint na video

PowerPoint je vynikajúci nástroj na vytváranie prezentácií, ale ak chcete spustiť prezentáciu v cykle výstavy na počítači, ktorý nemá Microsoft Office, radšej si prezentáciu preveďte do video súboru.

Základný kurz PowerPoint

Chcete sa ponoriť hlbšie do možností programu PowerPoint? Tech Academy vám ponúka rozsiahly základný kurz.

Čas dvojnásobnej kontroly

Predpokladajme, že ste dokončili prezentáciu, z ktorej chcete vytvoriť film. Všetko vyzerá úhľadne, prechody sú dokonalé a neexistujú príliš dlhé sekvencie. Najskôr skontrolujete, či je čas správne nastavený pre každú snímku. Snímka s názvom alebo iba jednou fotografiou by mala byť na obrazovke menej dlhá ako snímka s väčším počtom textu. Dobrým spôsobom, ako to otestovať, je prečítať text nahlas. Ak snímka zmizne skôr, ako dohovoríte, môžete si nastaviť viac času pre túto snímku. Na karte Prechod Včela Nastavenie času môžete vidieť funkciu Ďalšia snímka. Máte dve možnosti Kliknutím myšou a Po. Využijete túto možnosť Po a tam určíte, koľko sekúnd má byť snímka na obrazovke. Takto prechádzate celou prezentáciou.

Premena

Po dokončení môžete prezentáciu previesť do formátu videa. Prenasledovať Súbor a vyber si Export. Vyberte možnosť Vytvorte video. Na nasledujúcej obrazovke rozhodujete o kvalite videa. Máte na výber medzi Full HD (1080p), Ultra HD (4K), HD (720p) a Štandardné (480p). Tento výber kvality tiež určuje šírku a výšku videa priamo pod ponukou Kvalita sa zobrazí. Vyššie rozlíšenie obrazovky má vždy za následok väčšiu veľkosť súboru. V poli nižšie sa rozhodnete, či chcete do videa zahrnúť zaznamenané načasovanie a prípadne hovorený text. Toto rozprávanie môže dokonca obsahovať aj miniatúru seba, zaznamenanú webovou kamerou. Ak sa majú všetky snímky zobrazovať rovnako dlho, môžete tu nastaviť čas zobrazenia.

Formát súboru

Potom vyberte formát videa mpeg-4 (.mp4) alebo formát Windows Media (.wmv). Uprednostňujeme súbor .mp4, aby ste videosúborom nespôsobili problémy v inom operačnom systéme, ako je napríklad macOS. Video sa potom uloží, čo si všimnete v dolnej časti obrazovky. Konverzia môže trvať niekoľko minút, niekedy dokonca hodín, v závislosti od veľkosti a zložitosti prezentácie.