Ako

Takto vyčistíte zoznam sledovaných stránok Netflix

Každý, kto sleduje filmy a seriály na Netflixe často a veľa, zistí, že ide o známy problém: váš preplnený zoznam sledovaných. To je miesto, kde skončia všetky filmy a seriály, ktoré ste možno videli päť minút, ale nakoniec sa vám nemuseli zdať zaujímavé. Našťastie už tieto tituly nemusíte sledovať: takto vyčistíte zoznam na prezeranie Netflixu.

Výhodou vyčistenia zoznamu sledovaných stránok Netflix je, že Netflix potom môže odporučiť vhodnejší obsah. Odstránením titulov, ktoré sa vám nepáčili, a ponechaním iba tých, ktoré ste radi sledovali, Netflix lepšie vie, kde sú vaše záujmy.

Prihláste sa do služby Netflix v prehliadači a prejdite do svojho profilu vpravo hore. Potom vyberte možnosť „účet“. Posuňte sa úplne nadol, kým sa nedostanete na svoj profil. Tu vidíte vpravo „aktivitu pri prezeraní“.

Po kliknutí na toto sa vám zobrazí zoznam všetkých titulov, ktoré ste sledovali a ktoré sú vo vašom zozname sledovaných. Napravo od nadpisov sa zobrazuje kruh s čiarou. Ak kliknete na túto ikonu, odstránite názov zo zoznamu sledovaných a už sa nebude zobrazovať v zoznamoch „nedávno sledované“ a „sledovať ďalšie“.

Tituly, ktoré Netflix odporúča na základe odstráneného titulu, sa preto už nebudú zobrazovať. Môže chvíľu trvať, kým sa všetky vaše zmeny prejavia. Čistenie zoznamu a úprava odporúčaní môže službe Netflix trvať až 24 hodín.

Omylom ste vymazali titul, ktorý nebol určený? Jediným spôsobom, ako ju získať späť v zozname sledovaných, je potom ju znova skontrolovať a / alebo sledovať.

Rolovanie vo všetkých týchto tituloch a ich manuálne čistenie môže byť dosť náročná práca. Jedným z tipov je sledovať, ktoré tituly ste nenávideli, a vyhľadať ich a odstrániť zo zoznamu sledovaných. Takto sa vyhnete odporúčaniam na základe týchto titulov. Okrem toho je tiež najjednoduchšie vyplniť zoznam sledovaných položiek v prehliadači.

Vyberte žáner a potom vyberte štyri štvorce. Triedte tituly od A do Z. Týmto spôsobom môžete prehľadne prezerať názvy tohto žánru bez toho, aby Netflix zasahoval do odporúčaní.