Novinky

Ručné: Automaticky synchronizuje fotografie s funkciou Photo Stream

Ak fotografujete na svojom iPhone, je samozrejme užitočné, ak je k dispozícii aj na vašom iPade a MacBooku (alebo Windows PC). Apple to umožňuje pomocou Photo Stream. Photo Stream je služba, ktorá zaisťuje, že všetky nové fotografie, ktoré urobíte pomocou zariadenia iPhone, iPad alebo iPod touch, sa automaticky skopírujú do všetkých vašich ďalších produktov Apple. V tejto príručke sa dozviete, ako nastaviť Photo Stream.

Photo Stream je k dispozícii v dvoch variantoch: My Photo Stream a Shared Photo Streams. My Photo Stream automaticky distribuuje fotografie, ktoré nasnímate na svojom iPhone, iPod touch alebo iPad, do všetkých ostatných produktov Apple. Zdieľané fotostreamy vám umožňujú zdieľať fotografie, ktoré ste nasnímali, s ľuďmi, ktorých poznáte, alebo s kýmkoľvek na svete. Môžete rozhodnúť, kto môže určiť, ktoré fotografie.

Ktoré zariadenia sú podporované?

Zdieľané streamy fotografií sú k dispozícii na všetkých zariadeniach iPhone, iPod touch alebo iPad so systémom iOS 6.0 alebo novším. Fotografie je možné zdieľať aj z ľubovoľného počítača Mac so systémom Mac OS X Mountain Lion 10.8.2 a iPhoto 9.4 alebo Aperture 3.4. Používate Windows? Skontrolujte, či je váš počítač vybavený operačným systémom Windows 8, Windows 7 alebo Windows Vista Service Pack 2 a ovládacím panelom iCloud 2.1 alebo novším pre Windows. Druhá generácia Apple TV so softvérovou aktualizáciou 5.1 alebo vyššou je tiež schopná zdieľať fotografie a zdieľané prúdy fotografií.

Uistite sa, že OS X alebo Windows, váš iPhone, iPod touch alebo iPad, ako aj iPhoto alebo Aperture sú aktuálne na použitie Photo Stream

Máte iPhone, iPad alebo iPod touch so systémom iOS 5.1 alebo novším? Alebo máte Mac s OS X Lion 10.7.5 alebo vyšším a iPhoto 9.2.2 alebo Aperture 3.2.3 alebo vyšším? Potom môžete použiť môj fotoprúd, ale zdieľané fotoprúdy nie sú k dispozícii. To platí aj v prípade, že používate počítač so systémom Windows 7 alebo Windows Vista (Service Pack 2) a ovládacím panelom iCloud v2.0 alebo novším pre Windows alebo druhou generáciou Apple TV so softvérom Update 5.0 alebo novším.

Povoliť fotoprúd

Photo Stream je predvolene vypnutý. Predtým, ako budete môcť zdieľať fotografie, musíte najskôr povoliť službu na všetkých svojich produktoch Apple. V zariadeniach iPhone, iPod touch alebo iPad je možné túto funkciu zapnúť tak, že prejdete na nastavenie ísť, menu iCloud a možnosť Fotoprúd vybrať. Prepnúť tu Môj fotostream a Zdieľané streamy fotografií v. Zdieľané streamy fotografií preto nie sú k dispozícii najmä na starších zariadeniach.

Fotoprúd môžete povoliť na iPhone, iPod alebo iPad cez Nastavenia

V systéme Mac je možné Photo Stream zapnúť prechodom na Predvoľby systému ísť a menu iCloud Vyberte tu Fotoprúd v zozname a kliknite na tlačidlo možnosti. Prepnúť teraz Môj fotostream a Zdieľané streamy fotografií v službe.

Používate počítač so systémom Windows? Potom ju otvorte Ovládací panel iCloud a vyberte Fotoprúd. Teraz kliknite na tlačidlo možnosti a prepnúť Môj fotostream a Zdieľané streamy fotografií v. kliknite na Podať žiadosť potvrdiť svoju voľbu.

Aktivujte Photo Stream v systéme Mac prostredníctvom systémových predvolieb

Používam môj fotoprúd

Photo Stream je teraz povolený na počítači Mac alebo PC, ako aj na zariadeniach iPhone, iPod touch alebo iPad. Môj Photo Stream bude teraz automaticky distribuovať fotografie, ktoré nasnímate na svojom iPhone, iPod alebo iPad, do vášho Mac alebo PC. Patria sem aj fotografie, ktoré manuálne importujete do aplikácií iPhoto alebo Aperture. Fotografie sú k dispozícii na všetkých zariadeniach v aplikáciách iPhoto alebo Aperture.

Dávaj pozor! Fotografie sa nahrávajú, iba ak je zariadenie pripojené k sieti WiFi. Fotografia nasnímaná na iPhone, keď je zariadenie pripojené iba k sieti 3G, sa preto nesynchronizuje okamžite s inými zariadeniami.

Zdieľajte fotografie prostredníctvom zdieľaného streamu fotografií

Vytvorenie zdieľaného streamu fotografií je jednoduché. Otvorte aplikáciu na svojom iPhone, iPod touch alebo iPade fotografie. Kliknite na tlačidlo v pravom hornom rohu Upraviť] a vyberte fotografie, ktoré chcete zdieľať prostredníctvom zdieľaného streamu fotografií. Teraz kliknite na tlačidlo v dolnej časti obrazovky Časť a vyberte možnosť Fotoprúd.

Zdieľajte fotografie s priateľmi prostredníctvom zdieľaného streamu fotografií

Fotky vás teraz požiadajú o zadanie e-mailovej adresy osoby alebo osôb, s ktorými chcete fotografie zdieľať. Môžete to tiež zvoliť z adresára kliknutím na + kliknúť. Potom pomenujte zdieľaný stream fotografií. Môžete určiť, či je fotoprúd verejný alebo prístupný iba príjemcom. stlač tlačidlo Ďalší potvrdiť svoju voľbu. Zadajte správu, ktorú chcete dať príjemcovi (príjemcom). kliknite na Pošli v pravom hornom rohu zdieľajte stream fotografií.