Ako

Takto vyzerá vaša stránka na Facebooku pre ostatných

Ak ste upravili nastavenia ochrany osobných údajov Facebooku, je zvyčajne dobré vedieť, ako vyzerá vaša profilová stránka pre ostatných. Napríklad nebudete chcieť, aby celý váš svet sledoval vaše búrlivé vzťahy. Našťastie je ľahké skontrolovať, ako niekto uvidí váš profil.

Po prihlásení na webovú stránku Facebooku prejdite na tlačidlo ponuky Skratky ochrany osobných údajov - toto tlačidlo vyzerá ako ikona visacieho zámku s tromi vodorovnými čiarami za sebou - a kliknite na ňu.

Teraz môžete vidieť „Kto môže vidieť môj obsah?“ Vyberte a zvoľte možnosť „Zobraziť ako“ v sekcii „Čo vidia ostatní na mojej časovej osi?“. Dostanete sa na svoju profilovú stránku, ale s čiernym pruhom v hornej časti, ktorý vám umožní zvoliť osobu, ktorá bude vidieť váš profil.

Zobraziť ako konkrétnu osobu

Nástroj predvolene zobrazuje, ako váš profil vyzerá pre širokú verejnosť. Ak však chcete vedieť, ako sa vášmu profilu zobrazí konkrétna osoba, vyberte možnosť Zobraziť ako konkrétnu osobu a zadajte meno niekoho.

Ak sa chcete vrátiť k tomu, ako to vyzerá pre širokú verejnosť, vyberte Zobraziť ako verejné. Toto zobrazenie opustíte kliknutím na tlačidlo X na čiernom paneli v hornej časti profilu.

Toto je voľne preložený článok z našej sesterskej stránky TechHive.com, ktorý napísal Nick Mediati (@dtnick). Názor autora nemusí nevyhnutne zodpovedať stanovisku ComputerTotaal.nl.