Novinky

Ukladajte obrázky zo Safari pre iOS a iPadOS

Pod heslom „každý začiatok je ťažký“ je tentoraz opäť klasika. Pretože ako ukladáte obrázky nájdené na webových stránkach vo fotoaparáte vášho iPadu, iPhone alebo iPod Touch so systémom iOS alebo iPadOS ...? Týmto spôsobom môžete ukladať obrázky zo Safari.

Pre skúseného používateľa iOS (alebo iPadOS) by samozrejme nemalo byť tajomstvom, ako ukladať obrázky z webových stránok otvorených v Safari do priečinka fotoaparátu vášho zariadenia. Pre začiatočníkov to však môže byť celkom logické. Kľúčom k úspechu je jednoducho dlhšie stlačiť obrázok na webe. Zvyčajne (!) Sa objaví balón s možnosťou v ňom Pridať do fotografií, ako aj miniatúra vybratého obrázka.

Tip: najskôr krátko klepnite na požadovaný obrázok, často sa dozviete, že webové stránky vám poskytnú väčší obrázok vo vyššom rozlíšení. Túto fotografiu je možné samozrejme tiež (zvyčajne) uložiť dlhým stlačením.

Môžete tiež namiesto Pridať do fotografií ťuknite Časť. Na rozdiel od toho, čo potom môžete očakávať, s aplikáciami sa dá zdieľať iba odkaz na obrázok, nie samotný obrázok. Obrázok teda nemôžete otvoriť priamo z prehliadača vo fotoeditore, najskôr ho musíte uložiť lokálne do priečinka z fotoaparátu. Nejako logické, ale musíte to vedieť.

Väčšinou

Vyššie sme z nejakého dôvodu použili slovo „zvyčajne“. Niektoré webové stránky deaktivovali „ponuku pravého tlačidla myši“. Týmto spôsobom sa snažia - trochu neohrabaným spôsobom - zabrániť návštevníkom vo výbere a kopírovaní textu alebo v ukladaní obrázkov. Pretože dlhé stlačenie je vlastne aj druh pravého kliknutia myšou, nemôžete takýmto spôsobom ukladať obrázky v systéme iOS. V takom prípade môžete kedykoľvek vytvoriť snímku obrazovky. Urobíte to na novších zariadeniach i-zariadeniach súčasným stlačením vypínača a tlačidiel na zvýšenie hlasitosti (na starších zariadeniach stlačte vypínač / vypínač a tlačidlo Domov). Potom budete z fotoaparátu počuť zvuk uzávierky, po ktorom sa zobrazí miniatúra nasnímanej snímky obrazovky. Keď to zmizne, uloží sa do role fotoaparátu.

Ak chcete z takejto snímky obrazovky odstrániť nepotrebné prvky, otvorte obrázok v aplikácii Fotografie a klepnite na Zmena. Potom klepnite na tlačidlo orezania v tvare štvorca, kde budú čiary smerovať príliš ďaleko. Presuňte orezávací rámček presne okolo požadovaného obrázka a klepnite na Pripravený. Teraz ste uložili obrázok lokálne!