Blog

Podľa Apple a Google ide o najlepšie aplikácie roku 2018

Apple a Google každý rok vyberajú najlepšie aplikácie dostupné v App Store a Play Store. Apple vyberá sám, s Google aj americké hlasy používateľov. Podľa oboch spoločností ide o najlepšie aplikácie roku 2018.

Apple App Store: najlepšie aplikácie roku 2018

V App Store sú státisíce aplikácií, každá lepšia ako druhá. Napriek tomu iba jeden môže byť najlepší. Podľa spoločnosti Apple je Procreate Pocket najlepšou aplikáciou pre iPhone v roku 2018. Procreate Pocket je ilustračná aplikácia, ktorá je pre iPad k dispozícii už nejaký čas. Vývojár vyrobil verziu Pocket špeciálne pre iPhone a vydal ju v máji. Platená aplikácia podporuje 3D Touch, kde pri silnejšom stlačení na obrazovke nakreslíte hrubšiu čiaru.

Najlepšou aplikáciou pre iPad roku 2018 je Froggipedia, rozhodol sa Apple. Ako naznačuje názov, táto (platená) aplikácia je predovšetkým o žabách. Vďaka Augmented Reality (AR) váš iPad vykúzli na stole žabu, ktorú potom môžete digitálne rozobrať. Informácie o črevách sa zobrazujú na obrazovke tabletu. Ako skalpel môžete použiť samostatne dostupné stylusové pero Apple Pencil. Froggipedia je zaujímavá hlavne pre študentov, ktorí takýmto spôsobom nemusia pitvať skutočné žaby.

Najlepšie hry pre iOS

Spoločnosť Apple tiež predstavila najlepšie hry pre iPhone a iPad. Na smartfóne zvíťazí platená logická hra Donut Country. Na iPade vyhráva Gorogoa, tiež logická hra.

Najlepšie aplikácie v obchode Google Play

Obchod Play, obchod s aplikáciami pre zariadenia Android, je z hľadiska ponuky porovnateľný s obchodom App Store. Google tiež predstavil najlepšiu aplikáciu roku 2018, ktorou je Drops. Pomocou aplikácie Drops sa krok za krokom naučíte jeden z 31 podporovaných jazykov. Aplikácia využíva krátke zadania a jednoduché vizuálne prvky, aby bolo učenie jednoduchšie a zábavnejšie. Drops je zadarmo na stiahnutie.

Najlepšia hra: PUBG Mobile

Veľmi populárna online strieľačka PUBG Mobile bola spoločnosťou Google označená za najlepšiu hru roka. Prvýkrát (iba USA) mohli používatelia Androidu tiež označiť, čo je podľa nich najlepšou hrou Play Store roku 2018. Tiež sa rozhodli pre bezplatný mobil PUBG.

Zákazníci obchodu Play označujú YouTube TV za najlepšiu aplikáciu roka. YouTube TV je platená video služba, ktorá (zatiaľ?) Nie je k dispozícii v Holandsku.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found