Novinky

Google Home, Nest Mini a Nest Hub: takto to aktualizujete

Pretože váš inteligentný reproduktor v podobe domovskej stránky Google, Google Nest Mini alebo Google Nest Hub neustále dostáva nové funkcie, stojí za to udržiavať ich aktuálny. Ako presne to však robíte?

Okamžite začíname dobrou správou: pre to nemusíte robiť nič. Pretože ak všetko pôjde dobre, váš Google Home, Nest Mini a Nest Hub reproduktor sa automaticky aktualizujú. Predpokladáme, že reproduktor je neustále pripojený k vášmu internetovému pripojeniu. Zariadenie si potom môže okamžite stiahnuť dostupnú aktualizáciu samo, pretože tieto sa do systému dostanú automaticky. Čo však v prípade, že to tak nie je?

Aktualizujte Google Home

Ak máte pocit, že váš Google Home, Nest Mini alebo Nest Hub nemá najnovší softvér, môžete urobiť nasledovne.

Vo svojom smartfóne otvorte aplikáciu Google Home. Potom vyberte inteligentný reproduktor, o ktorom si myslíte, že mu chýba aktualizácia. Klepnutím na ozubené koliesko vpravo hore prejdete na nastavenia daného zariadenia. Teraz prejdite úplne dole. Verzia firmvéru je zobrazená v dolnej časti. Tieto informácie potom môžete porovnať so stránkou Google, ktorá obsahuje všetky najnovšie aktualizácie firmvéru Google Home. Zhodujú sa verzie? Husté dobre.

Nie je to tak? Nepanikár. Prvá vec, ktorú môžete urobiť, je prejaviť trpezlivosť. Keď sa aktualizácia objaví, nedostane sa do všetkých oblastí súčasne. Ak aktualizácia nepríde ani po mesiaci, je najlepšie reproduktor resetovať. Pretože potom sa niečo deje.

Aktualizuje sa teraz?

Ako zistíte, či sa vaše zariadenie Google Home aktualizuje? To záleží od zariadenia. Prvá verzia reproduktora zobrazuje kruh bielych svetiel krútiacich sa navrchu. Nest Mini zobrazuje rovnaké biele svetlá, ale pohybujú sa zľava doprava. Nest Hub má iba obrazovku, takže dokáže presne určiť, kedy sa aktualizácia koná.

Ak aktualizácia trvá dlhšie ako desať minút alebo ak reproduktor v určitom okamihu prestane reagovať na vaše príkazy, niečo nie je v poriadku. Potom urobte dobre, keď odpojíte reproduktor. Na chvíľu odpojte napájací kábel a potom ho znova zapojte. Aktualizácia by potom mala pokračovať.